آمریکا با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ حقوق بین‌الملل را به سخره گرفته است
 آمریکا با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ حقوق بین‌الملل را به سخره گرفته است

 نماینده دائمی کشورمان در سازمان ملل گفت: یکی از مثال‌های زنده استهزای سیستماتیک حقوق بین الملل، نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از سوی آمریکا و تهدیدات بی شرمانه علیه سایر کشور‌ها برای نقض این قطعنامه و یا مواجهه با اقدامات تنبیهی است.

به گزارش نسل تدبیر و بر طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، مجید تخت‌روانچی در سخنرانی خود در یک نشست مجازی و غیررسمی شورای امنیت، به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم در اروپا، با اشاره به درس‌هایی که می‌بایست از تجربه تلخ جنگ جهانی دوم گرفت، گفت: چندجانبه گرائی با چالش‌های متعددی مواجه شده و لازمه رفع آنها، تقویت حاکمیت قانون، همکاری بین المللی و تعامل است.

وی افزود: یکی از مثال‌های زنده استهزای سیستماتیک حقوق بین الملل، نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از سوی آمریکا و تهدیدات بی شرمانه علیه سایر کشور‌ها برای نقض این قطعنامه و یا مواجهه با اقدامات تنبیهی است.

تخت‌روانچی با یادآوری این نکته که سازمان ملل با هدف ایجاد مرکزی برای هماهنگی اقدامات کشور‌ها و حل مشکلات جهانی تأسیس شده است: سیاست‌ها و اقدامات برخی کشور‌ها مانند آمریکا که قوانین و مقررات بین المللی را نقض می‌کند و سیاست خارجی آن به استفاده از ابزار‌های غیرانسانی نظیر تحریم‌های یکجانبه معتاد شده است، اعتبار این سازمان و حاکمیت قانون را تضعیف کرده است