اجحاف مسئولان در حق کارگران/تاخیر غیرقابل قبول در احداث بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی
 اجحاف مسئولان در حق کارگران/تاخیر غیرقابل قبول در احداث بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی

دبیر اجرایی خانه کارگر استان آذربایجان شرقی، هرگونه  تاخیر در احداث بیمارستان 327 تختخوابی جدید تامین اجتماعی تبریز را اجحاف به حقوق کارگران زحتمکش و کارگران بازنشسته دانست.

به گزارش نسل تدبیر ، کریم صادقزاده تبریزی که در دیدار اعضای هیأت مدیره کانون کارگران بازنشسته تبریز با دکتر مقدس پور مدیر جدید درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی سخن می گفت اظهار داشت: هر آنچه که به عنوان عضو شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص پیگیری واگذاری زمین برای احداث این بیمارستان وجود داشت با همکاری اعضای محترم شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز به انجام رسانده ام و اکنون وظیفه مسئولان است تا هرچه زودتر موانع زمینه احداث این بیمارستان را به هر نحوی از پیش رو بردارند.

رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز افزود: متاسفانه عده ای بصورت غیرکارشناسی مباحثی را برای احداث این بیمارستان مطرح می کنند که موجب تاخیر در احداث این بیمارستان شده است.

وی در ادامه با تشریح وضعیت کارگران بازنشسته گفت: در حال حاضر این پیران جامعه صنعت و تولید بنا به کهولت سن بیش از هر دوران دیگری به درمان نیاز دارند و باید توجه بیشتری به آنان به ویژه در بخش درمان مستقیم صورت بگیرد.

صادق زاده تبریزی با بیان اینکه اکنون بیش از ۶۵ درصد جامعه بازنشستگی با  حداقل دستمزد زندگی می کنند ادامه داد: با این شرایط اقتصادی به اعتقاد من لازم است شرایطی فراهم کنیم تا وقتی بیماری به بیمارستانها و درمانگاه ها به ویژه مجموعه درمان  تامین اجتماعی وارد می شود  دغدغه ای برای تامین دارو انجام آزمایشات جنبی و سایرهزینه ها و مسایل نداشته باشد و تنها نگرانی او  بیماری اش باشد.

رییس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تبریز با تاکید بر لزوم توسعه و تجهیز  امکانات بخش درمان مستقیم به طرح برخی مشکلات  کارگران بازنشسته تبریز در حوزه درمان  پرداخت و گفت: ایجاد میز خدمت برای راهنمایی و رفع برخی مشکلات در مراجعات بیمه شدگان به ویژه بازنشستگان  در بیمارستان های تامین اجتماعی یکی از ضروریات است تا از سردرگمی و یا گرفتاری های بازنشستگان که به اذن کهولت سن حادث می شود جلوگیری شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با استقبال از برگزاری جلسات مشترک با کانون کارگران بازنشسته تبریز و طرح مشکلات این قشر در حوزه درمان به وضعیت احداث بیمارستان ۳۲۷ تخت خوابی تامین اجتماعی  تبریز اشاره کرد و گفت: از همان روز نخست عهده دار شدن این مسئولیت ، مساله احداث این بیمارستان را پیگیر بوده ام و جلسات و مکاتبات متعددی را در این ارتباط داشته ام.

مقدس پور با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی آمادگی دارد تا این بیمارستان را در کلانشهر تبریز احداث کند،  اظهار داشت: آنچه که وضعیت موجود نشان می دهد  این است که در این مرحله باید مسایل مربوط به احداث این بیمارستان با همراهی مسئولان استانی در داخل استان رفع شود.

وی در ادامه به یکی از مشکلات اصلی در حوزه درمان کرد و با تأکید بر آموزش بیمه شدگان در این زمینه گفت: یکی از اصلی ترین موضوعاتی که ما در حوزه درمان با آن روبرو هستیم این است که بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد مراجعات به بیمارستان های تامین اجتماعی غیرضروری است و مشکلات آنان  می‌تواند با مراجعه به یک پزشک عمومی رفع شود.

دکتر سید اسماعیل مقدس پور با اشاره به ضرورت سطح بندی مراجعات بیماران به بیمارستان ها گفت: ضرورت دارد که ما آموزش  بحث پزشک خانواده را جدی بگیریم به طوری که هر خانواده بیمه شده  یک پزشک معالج عمومی برای درمان داشته باشد  و  بیمه شدگان نزد آن پزشک پرونده داشته باشند و با تشخیص وی در صورت ضرورت به بیمارستان مراجعه کند.

وی گفت: متاسفانه این فرهنگ رایج شده که تصور می شود حتی باید برای یک سرماخوردگی ساده هم باید به بیمارستان مراجعه شود و وقتی ما با این حجم مراجعات روبرو می شویم قطعا علی رغم تلاش شبانه روزی و ضمن تحمیل هزینه سنگین مالی  بر این صندوق بین النسلی قادر به پاسخگویی لازم نبوده و  شاهد نارضایتی نیز خواهیم بود.

گفتنی است در این دیدار رییس کمیته بیمه ودرمان کانون بازنشستگان تبریز محمد علی قلیزاده نیز گزارشی از وضعیت درمانی و خواسته های بحق بازنشستگان را بیان کرد

 همچنین در این دیدار لوح تقدیری به پاس انتصاب مدیر جدید درمان تامین اجتماعی از سوی مسول جامعه کارگری و بازنشستگی کلانشهر تبریز تقدیم وی شد.