اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان بعد از تایید شورای نگهبان/ سختگیری قانون نسبت به استانداران و سفرا بازنشسته
 اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان بعد از تایید شورای نگهبان/ سختگیری قانون نسبت به استانداران و سفرا بازنشسته

عضو سابق هیات رییسه و نماینده فعلی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از سختگیری قانون منع به کارگیری بازنشستگان نسبت به استانداران و سفرا بازنشسته خبر داد.

محمدحسین فرهنگی در گفتگوی اختصاصی با نسل تدبیر با اشاره به تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده با اجرای این قانون، کاملا موافق هستم و افکار عمومی هم خوشبختانه در چند روز اخیر با این تصمیم، همراهی کرده اند.

وی اجرای قانون عدم به کارگیری بازنشستگان را ضرورت امروز کشور با توجه به لزوم استفاده از جوانان متخصص و کارآمد در بدنه و مدیریت دستگاه های دولتی دانست و تصریح کرد: این قانون؛ ابهاماتی دارد ولی امیدواریم این ابهامات، باعث بروز مشکل در اجرای این قانون نشود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه توصیه ای به مدیریت ارشد استان برای عدم استفاده از مدیران بازنشسته در پست های مدیریتی دارد تصریح کرد: خود آقای استاندار، رویکرد عدم به کارگیری بازنشستگان در پست های مدیریتی را قبل از تصویب این قانون نیز داشتند ولی قانونی که اخیرا تصویب شد نسبت به خود استانداران و سفرا، سختگیری هایی را پیش بینی کرده است.

بر اساس گفته نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، این قانون، هنوز قطعی نیست و در صورت تایید از سوی شورای نگهبان، باید به اجرا دربیاید.

فرهنگی در پاسخ به یکی دیگر از سوالات خبرنگار نسل تدبیر مبنی بر اینکه عدم به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی، چه تاثیری در آغاز جوان گرایی در بدنه سازمانها و دستگاه های دولتی خواهد داشت عنوان کرد: جوان بودن، لزوما به معنای بی تجربه بودن و کار بلد نبودن نیست و پس از تایید این قانون توسط شورای نگهبان، باید جوانان و افراد غیربازنشسته نیز بتوانند پست های مدیریتی را تجربه کنند.