ارتقای سطح آموزش دانش آموزان آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری
ارتقای سطح آموزش دانش آموزان آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از ارتقای سطح آموزش دانش آموزان آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری خبر داد و گفت: زنگ گردشگری به همین منظور در استان به صدا درآمد.

به گزارش نسل تدبیر، مرتضی آبدار صبح امروز دوشنبه در مراسم نواختن زنگ گردشگری در مدرسه استعدادهای درخشان فرزانگان دوره اول ناحیه پنج تبریز گفت: همزمان با روز و هفته جهانی گردشگری برنامه های متنوعی بر اساس شعار سال ۲۰۱۹ “گردشگری و مشاغل، آینده ای بهتر برای همه”با محوریت آموزش، مهارت و اشتغال در استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع هفته گردشگری آذربایجان شرقی با تمرکز بر ارتقا آموزش، مهارت و اشتغال، گفت: به صدا در آوردن زنگ گردشگری در مدرسه در راستای آشنایی دانش آموزان با صنعت گردشگری برنامه ریزی شده است و آموزش و آشناسازی کودکان و نوجوانان با موضوعات مرتبط با گردشگری و میراث فرهنگی از طریق آموزش و پرورش از اهداف آن است.

وی به تشریح برنامه های هفته گردشگری پرداخت و گفت: طی هفته گردشگری در آذربایجان شرقی شاهد برگزاری مراسم مختلف، از جمله گرامیداشت روز جهانی گردشگری، افتتاح و بهره برداری از پروژه ها و … خواهیم بود.

وی افزود: قدم به قدم تبریز، تاریخ است، اما لازمه معرفی آن، آشنایی مردم ساکن در شهر با داشته های خود است.

آبدار با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۸، تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شد، اذعان داشت: سال گذشته فرصتی بود تا تبریز خود را به عنوان یکی از شهرهای با تمدن و تاریخ چند صد ساله به دنیا معرفی کند.

وی اظهار داشت: یکی از موثرترین ارگان ها در فرهنگ سازی و نهادینه شدن فرهنگ گردشگری، آموزش و پرورش است که در راستای تقویت هویت ملی و پاسداشت ارزش های تاریخی نقش ویژه ای دارد.

وی اضافه کرد: در راستای ارتقا سطح آموزش و مهارت دانش آموزان در حوزه گردشگری، تفاهم نامه ای مابین ادارات کل آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان منعقد خواهد شد تا با استفاده از ظرفیت های آموزشی و هم افزایی این دو مجموعه، شاهد ارتقای دانش و فرهنگ گردشگرپذیری باشیم.

آبدار افزود: نسل آینده در بستر آموزش و پرورش تربیت می یابد و تاکید بر این موارد در نگاه آنها به حوزه گردشگری، تاثیرگذار خواهد بود.

  • منبع خبر : مهر