استارت قهرمانی تراکتور آذربایجان از مسجد سلیمان
استارت قهرمانی تراکتور آذربایجان از مسجد سلیمان

تراکتور مدل دنیزلی فردا پنجشنبه اولین بازی خود را در آغاز مسیر قهرمانی در گرمای طاقت فرسای مسجد سلیمان در مقابل تیم تارتار انجام خواهد داد.

به گزارش نسل تدبیر ، تیم فوتبال تراکتور آذربایجان در اولین بازی خود در لیگ برتر فصل آینده روز پنجشنبه ۳۱ مرداد از ساعت ۲۰٫۳۰ مهمان تیم نفت مسجد سلیمان خواهد بود تا مصطفی دنیزلی اولین حضور خود روی نیمکت تراکتور در بازی های رسمی را تجربه کند.

شاگردان مصطفی دنیزلی در حالی در دمای بالای ۴۶ درجه شهر مسجد سلیمان به مصاف شاگردان تارتار خواهند رفت که هنوز یک مهاجم هدف خارجی خوب به این تیم اضافه نشده است و به احتمال فراوان دنیزلی از ساسان انصاری در پست مهاجم نوک در این دیدار استفاده خواهد کرد.

دو تیم در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران ۴ بار به مصاف هم رفته اند که حاصل این بازی ها ۳ برد برای تراکتور و یک مساوی بوده است.

دنیزلی که در طول دوران موفق مربیگری خود در تیم های مطرح مختلف اغلب با تاکتیک ۱-۴-۱-۴ تیمش را به میدان فرستاده است ، در اولین بازی تراکتور به احتمال فراوان با ترکیب رشید مظاهری در درون دروازه ، ایمان سلیمی و محمدرضا خانزاده در قلب خط دفاعی ، احمد موسوی بک راست و میثم تیموری بک چپ ، رضا اسدی در پست هافبک تدافعی ، مسعود شجاعی و مازولا پشت مهاجم ، سوگیتا وینگر چپ ، اشکان دژاگه وینگر چپ و ساسان انصاری به عنوان مهاجم هدف ، تیمش را روانه اولین نبرد پرشورها در راه کسب قهرمانی خواهد کرد.

تیم تراکتور در زمان نقل و انتقالات پیش فصل خود خریدهای خیلی خوبی را داشت که از جمله آنها می توان به خرید رضا اسدی هافبک موفق فصل گذشته تیم سایپا ، رشید مظاهری دروازبان دوم تیم ملی ، محمدرضا خانزاده یار ثابت اکثر اردوهای تیم ملی تحت هدایت کارلوس کیروش ، مازولا وینگر برزیلی و ستاره سابق لیگ ژاپن ، میثم تیموری دفاع چپ سابق استقلال ، مهدی تیکدری پدیده فصل گذشته لیگ دسته یک از مس کرمان ، سعید مهری بازیکن بومی از ماشین سازی و ویلیان میمبلا هافبک مهاجم پرویی اشاره کرد. اما در عین اینکه مسئولان تراکتور خریدهای خیلی خوبی را در مسیر قهرمانی انجام داده اند اما هنوز در جذب جانشینی مناسب برای استوکس ناموفق بوده اند و در این میان صحبت از توافق زنوزی با امانوئل آدبایور در معتبرترین رسانه های جهان مطرح شده بود اما مسئولان باشگاه بنا به دلایلی نامعلوم مدام این توافق را تکذیب میکنند!

حال با این خریدهای تراکتور و حضور ۷ بازیکن مطرح تیم ملی فوتبال ایران در ترکیب اصلی پرشورها ، انتظار می رود این تیم در فصل آینده موفق ترین تیم باشد چرا که مصطفی دنیزلی تبحر خاصی در قهرمان کردن تیم های تحت هدایت خود را دارد که از جمله این قهرمانی ها میتوان به قهرمانی دنیزلی با ۳ تیم پرافتخار ترکیه ، گالاتاسرای ، بشکیتاش و فنرباغچه اشاره کرد.

اما در انتها می توان گفت در این مسیر سخت قهرمانی ، تراکتوری ها سد های محکمی را در این مسیر خواهند دید که از جمله آنها می توان به برخی اشتباهات سهوی یا عمدی داوری ، غرض ورزی های بعضی فدراسیون نشین ها و حمایت از ۲ تیم دردانه پایتخت و دولت ، حواشی برخی دشمنان این تیم و مهم ترین آنها حاشیه سازی های کانال های تلگرامی دلال خارج نشین اشاره کرد که در طی سالهای گذشته با سو استفاده از احساسات پاک هواداران مهربان تراکتور ضربه های مهلکی را بر پیکر تراکتور وارد کرده اند.

لازم به ذکر است این دیدار از طریق شبکه ورزش و شبکه سهند پخش زنده خواهد شد.