استاندار آذربایجان‌شرقی: امنیت از الزام‌های چرخه اقتصاد کشور است
استاندار آذربایجان‌شرقی: امنیت از الزام‌های چرخه اقتصاد کشور است

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: امنیت یکی از الزام‌های چرخه اقتصادی کشور است و در صورت فراهم نشدن آن، این چرخه از حرکت می ایستد.

به گزارش نسل تدبیر، محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح آذربایجان شرقی به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: از آنجایی که امنیت از مردم و برای مردم است بر این اساس نیروی انتظامی مسئولیت امنیت و آرامش و آسایش جامعه را تامین کرده و پیوسته با مردم در حال تعامل است.

وی با بیان اینکه امنیت نعمتی بی بدیل و یکی از ضرورت های امروز زندگی بشر است که می توان به واسطه آن به رشد و بالندگی رسید،  افزود: تامین امنیت و حراست از جامعه اسلامی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی است و این نیرو در این زمینه برای رشد و شکوفایی جامعه تلاش ها و اقدامات ارزشمندی انجام داده است.

وی ادامه داد: گستردگی دامنه فعالیت های پلیس ضرورت پلیس مقتدر و مردمی را بیش از پیش نمایان می کند و پلیس باید از هر جهت دارای اقتدار باشد تا بتواند با قدرت در انجام امور محوله و ماموریت‌های خود اقدام کند.

پورمحمدی با اشاره به نقش مهم پلیس در زمینه پیشگیری از جرائم تاکید کرد: نیروی انتظامی برای تامین امنیت اجتماعی باید ضمن شناخت عواملی چون تضعیف هنجارها و ارزش ها از آنها پیشگیری کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: استان آذربایجان شرقی به رغم موقعیت ویژه سیاسی و جغرافیایی خود، یکی از استان‌های پاک و امن کشور است و پشت پرده این امنیت و آرامش،  تلاش‌های نیروهای نظامی و انتظامی است.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: این استان از امن‌ترین استان‌های کشور است و نیروی انتظامی با تلاش های جهادی و شبانه‌روزی کارکنان خود توانسته است در تقویت و بصیرت دینی و توسعه توانمندی در بخش های مختلف مانند مقابله با عرضه و ترانزیت مواد مخدر- مبارزه با قاچاق کالا و ارز و برخورد با هنجار شکنان اقدامات موثری انجام دهد.

در پایان این صبحگاه مشترک از تعدادی از خانواده های معظم شهدا و خیّران امنیت ساز و نیز افسران نمونه یگانهای انتظامی استان تجلیل شد.