استاندار آذربایجان‌شرقی بر توسعه همکاری با تشکل‌های کارگری چین تاکید کرد
استاندار آذربایجان‌شرقی بر توسعه همکاری با تشکل‌های کارگری چین تاکید کرد

استاندار آذربایجان‌شرقی در دیدار با هیأت کارگری استان شان‌دونگ چین، اجرای توافق‌نامه‌های اقتصادی و تجاری بین کشورها را در گرو همکاری و همراهی مجموعه‌های تولیدی و کارگری دانست و با قدردانی از مواضع صلح‌آمیز و انسان‌دوستانه اتحادیه‌های کارگری جمهوری خلق چین، بر توسعه همکاری تشکل‌های کارگری استان با آنها تأکید کرد.

به گزارش نسل تدبیر، محمدرضا پورمحمدی با اشاره به سابقه تاریخی روابط ایران و چین، با بیان اینکه دنیای غرب، تمدن خود را مدیون مشرق‌زمین و به خصوص ایران و چین است، افزود: چین، دومین قدرت اقتصادی دنیا و ایران نیز بزرگ ترین قدرت اقتصادی منطقه است و نگرانی آمریکا از ایران و چین به خاطر تاثیرگذاری این دو کشور در عرصه اقتصاد بین‌المللی است.

 

وی با بیان اینکه ایران و چین اهداف مشترکی دارند، افزود: خوشحالیم که دولت چین در جریان تحریم‌های ظالمانه غرب، با ایران همراهی کرد و تسلیم زورگویی‌های آمریکا نشد.

 

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان، گفت: تعدادی از شرکت‌های چینی هم‌اکنون در بخش صنعت و معدن استان فعالیت دارند و امیدواریم این همکاری‌ها و تعاملات در عرصه‌های مختلف افزایش یابد.

 

جیانگ شیبائو، سرپرست هیأت کارگری استان شان‌دونگ چین هم در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های خانه کارگر تبریز و زمینه‌های همکاری دو طرف، اظهار داشت: بازدیدهایی از چند واحد تولیدی در تبریز داشتیم و در نشست‌هایی که با مسئولان استان داشتیم به یک درک نسبی از روابط کارگری در ایران دست یافتیم.

 

هیأت کارگری استان شان‌دونگ چین به دعوت خانه کارگر ایران به مدت دو روز در تبریز حضور یافته و ضمن بازدید از چند واحد تولیدی، با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان نیز نشست‌های تخصصی برگزار کرده است.

  • منبع خبر : ایرنا