اعزام زائرین بیت الله الحرام از استان در نیمه دوم تیرماه سالجاری
اعزام زائرین بیت الله الحرام از استان در نیمه دوم تیرماه سالجاری

مدیر دفتر حج و زیارت استان آذربایجان شرقی، زائران حج تمتع آذربایجان شرقی از نیمه دوم تیر ماه عازم سرزمین وحی می‌شوند.

به گزارش نسل تدبیر؛ امیر روحی ملکی با اشاره به تعداد زائران اعزامی به حج تمتع امسال گفت: در حج تمتع سال ۹۸ در مجموع ۳ هزار ۸۸۵ نفر از این استان عازم مدینه منوره و مکه مکرمه خواهند شد.

وی از افزایش میزان حجاج این استان خبر داد و افزود: تعداد زائران استان آذربایجان شرقی در سال جاری نسبت به سال قبل حدود ۷۰۰ نفر افزایش یافته است.

روحی ادامه داد: این تعداد زائر در قالب ۲۷ کاروان شامل یک هزار و ۹۲۸ نفر مرد و یک هزار و ۹۲۷ نفر زن هستند.

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی در ادامه تصریح کرد: اقدامات تهیه مسکن و هتل محل اقامت زائرین در شهرهای مکه و مدینه از حج سال قبل شروع شده و تا اسفندماه سال گذشته، بقیه هتل‌ها نیز اجاره شدند که ۵۵ میلیون ریال صرفه جویی در هزینه‌ها را به همراه داشت.

وی با بیان اینکه هزینه سفر زائرین کشور بین ۲۱ تا ۲۸ میلیون تومان و متأثر از هتل‌های مدینه و ایستگاه پروازی است، تصریح کرد: مدت اقامت زائرین در مدینه ۵ شب و ۶ روز خواهد بود.

روحی گفت: علاوه بر مسکن، خدمات مربوط به حمل و نقل، تغذیه و تدارکات، برنامه‌های فرهنگی و آموزشی و بهداشتی و پزشکی نیز در داخل کشور و در عربستان انجام می‌گیرد.

مدیر حج و زیارت استان همچنین اذعان داشت: غذای زائرین در آشپزخانه‌های متمرکز با کیفیت بالا تهیه می‌شود که ذائقه کلی زائرین ایرانی در آن لحاظ شود.

وی در پایان ضمن توصیه به رعایت قوانین و مقررات عربستان، گفت: حمل مواد مخدر و جاسازی آن و به همراه داشتن برخی اقلام دارویی، تبعات منفی زیادی داشته و موجب بازداشت و معاف از اعزام به حج می‌شود.