اعلام علت آتش سوزی بازار تبریز تا یک شنبه هفته آینده
اعلام علت آتش سوزی بازار تبریز تا یک شنبه هفته آینده

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه جزئیات جدیدی از دلایل آتش سوزی بازار تبریز به دست آمده گفت: علت آتش سوزی بازار تبریز یک شنبه آتی اعلام می‌شود.

به گزارش نسل تدبیر؛ محمدباقر هنربر صبح امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در تبریز گفت: ابتدا قرار بود علت آتش سوزی امروز اعلام شود ولی آتش نشانی تبریز به جزئیات جدید و مهمی در خصوص آتش سوزی اخیر سرای ایکی قاپیلار بازار تبریز دست یافته است که نیاز به بررسی بیشتر است.

وی سپس ادامه داد: برای اینکه بررسی‌های بیشتری انجام شود و استدلال و دلایل محکم باشد مذاکرات و جلساتی با رئیس کل دادگستری استان انجام می‌شود تا کارشناسان رسمی دادگستری نیز در مورد این جزئیات نظر دهند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی افزود: علت آتش سوزی بازار تبریز یک شنبه آتی اعلام می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز از خسارت ۲۰۰ میلیارد ریالی آتش سوزی به بازار تبریز خبر داد.

مرتضی آبدار گفت: با توجه به اینکه مناطق مسکونی اطراف بازار در سال‌های اخیر به انبارها و کارگاه‌های متعدد تبدیل شده است، لذا انباشت کالاها و مواد مختلف قابل اشتعال در آنها هر لحظه احتمال وقوع حادثه‌ای ناگوار همچون آتش سوزی اخیر را دوچندان می‌کند که می‌بایست در این راستا نهادهای مربوطه و نظارتی برای مقابله با این پدیده به صورت مشترک وارد عمل شوند.

وی انباشت مواد اشتعال زا در سرای ایکی قاپیلی را یکی از عوامل شدت آتش سوزی عنوان کرد و گفت: در این رابطه نامه‌های مختلفی به هیئت امنا و نهادهای مربوطه برای تخلیه این سرا از اجناس و کالاهای قابل اشتعال و نیز بازار کفاشان ارسال شده است و می‌بایست هرچه سریع‌تر به این امر ترتیب اثر داده شود تا دیگر شاهد این چنین حوادثی نباشیم.

گفتنی است آتش سوزی گسترده در سرای «دو دری» تبریز در بزرگ‌ترین بازار مسقف جهان باعث وارد شدن خسارات جزئی و کلی به ۱۳۰ مغازه شد.