افزایش آمار جانباختگان و مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی
افزایش آمار جانباختگان و مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به افزایش مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی به ۲۲۴ نفر، گفت: در شبانه روز اخیر ۴ بیمار کرونایی فوت کرده و آمار فوتی‌های کرونا در استان به ۲۱ نفر رسیده است.

به گزارش نسل تدبیر، محمد حسین صومی  با تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان، اظهار کرد: دو نفر از چهار مبتلایی که امروز فوت شدند، حین بستری شدن در حالت موت بودند و این موضوع نشان می‌دهد که تعدادی از افراد زمانی که بیماری شدیدتر شد به بیمارستان مراجعه می‌کنند.

وی با بیان این‌که در شبانه روز گذشته جواب آزمایش کرونای ۴۹ نفر نیز در استان مثبت اعلام شد، افزود: امروز از ۱۵۱ نفر با علایم مشکوک کرونا، جواب آزمایش ۴۹ نفر مثبت بود.

وی تشریح کرد: ۳۱ نفر از این کرونا مثبت‌ها در تبریز، ۶ نفر در مراغه، سه نفر در میانه، ۲ نفر در شبستر، ۲ نفر در هشترود و همچنین در هر کدام از شهرستان‌های بناب، سراب، مرند، اهر و بستان آباد یک نفر کرونا مثبت اعلام شده که نشان می‌دهد ویروس در کل استان منتشر شده است.

صومی یادآوری کرد: هم‌اکنون نزدیک ۴۰۰ نفر نیز در بیمارستان‌های استان با علایم مشکوک به کرونا بستری هستند.

وی گفت: بارها گفته شده که اگر اجتماعات کم نشود، ویروس گسترش می‌یابد.

وی افزود: با توجه به این‌که فردا پنجشنبه است از مردم می‌خواهیم به آرامستان‌ها نرفته و در اجتماعات حضور پیدا نکنند، زیرا اگر این روند ادامه پیدا کند همچنان آمار مبتلایان افزایش خواهد یافت.

تحلیل خبر نسل تدبیر؛ با توجه به افزایش رقم مبتلایان به بیماری کرونا مردم اما همچنان در بازار و مراکز تجاری تبریز به دنبال خرید شب عید هستند.

به منظور جلوگیری از تجمع در بازار شورای شهر تبریز پیشنهاد تعطیلی مراکز تفریحی، گردشگری را مطرح کردند اما این پیشنهاد توسط ستاد پیشگیری کرونا در استان رد شد.

علی رغم فعالیت سایر مراکز تجاری بازار بزرگ و سرپوشیده تبریز به مدت دو روز تعطیل شده است که انید است مردم شرایط را بهتر درک کرده و از حضور در سایر مراکز نیز خودداری کنند.