• امروز : یکشنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۹
1
یادداشت ارسالی به نسل تدبیر به قلم دکتر محمد ایرجیان:

اندکی صبر، قیامت در پیش است

  • کد خبر : 155283
  • ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
اندکی صبر، قیامت در پیش است
یادداشت ارسالی به نسل تدبیر به قلم دکتر محمد ایرجیان را در این نوشتار بخوانید.

خبر شهادت سردار رشید اسلام سپهبد سردار سلیمانی حزن و اندوهی تلخ و گزنده برای ایرانی ها و رزمندگان جبههاسلام و برای همه قدرشناسان در جای جای دنیا به دنبال داشت.

بعد از شهادت ایشان ابعاد جدیدی از زندگی و روحیات ایشان منتشر شده که نشان میدهد معجزات سلیمانی وار اواتفاقی نبوده است.

سرباز رشید اسلام در سالهای اخیر در منطقه دو منطق متمایز را جایگزین همه راهبردهای نظامی و تکنیک هایبرجسته کرد:

۱. ایجاد تشکل های مردمی علیه تروریسم وحشت زای داعش

۲. ایجاد ارتباط با همه طرف های سیاسی و مذاهب و قومیت ها به نفع ثبات منطقه و در جهت ایجاد برادری و رافتقلوب در بین آنها.

اما سلوک رفتاری و نظامی و استراتژیکی وی محدود به جبهه مقاومت نبود.

فرزند خلف انقلاب اسلامی در داخل کشور محور وحدت همه احزاب و گروه ها نیز بودند.

شاید تازگی داشته باشد که ارتباط عاطفی ایشان با همایون صنعتی است که نمایندگی انتشارت فرانکلین در رژیمسابق را بر عهده داشت و بنوعی سفیر فرهنگی آمریکا در ایران بود.

سردار شهید ما با وجود اشتغالات فراوانی که داشت در روزهای آخر عمر همایون صنعتی به بالین ایشان می آمد وساعت ها با او خلوت می کرد. از چنین رزمنده وفادار به نظام و رهبری بعید نبود، تا جایی که در توان داشت شریانمحبت علوی در کام همگان گردد.

دیروز وقتی خبر شهادت مظلومانه حاج قاسم منتشر شد همه فضای مجازی و حتی فضای خیابانی و محلات وبهیکباره به رنگ سلیمانی درآمدند و گویا نخ تسبیح وحدت و اتحادی که می بایست از سالها قبل، دانه های متفاوت ازهم و مختلف الشکل و مشابه هم را کنار هم می گذارد تا فرش هزار نقش و هزار طرح کهن فرهنگ و هنر و سیاست وکیاست ایرانی جایگاه اصیل خود را بازیابی و تقویت کند؛ برای همگان کشف شد و او براستی حبل المتین الهی قلوبگردید.

چه کسی باور می کرد محمود دولت آبادی نویسنده مشهور و البته جنجالی رمان کلیدر و ..‌. که بشدت از نظام دلخوراست برای شهید سلمانی چنین بنویسد:

به پا گر خَلَد خاری آسان برآید

چه سازم به خاری که در دل نشیند!

از لحظه‌ای که خبر فاجعه ترور سردار قاسم سلیمانی را شنیدم، مفهوم این عبارات بالا ذهنم را رها نمی‌کند: چه سازمبه خاری که در دل نشیند؟ و ازخود می پرسم آیا این است سرنوشت همه فرزندان شایسته این آب و خاک، با هر اندیشهو هرگرایشی؟ انهدام؟

باریایران بار دیگر یکی از فرزندان شایسته خود را با دریغ تمام، از دست داد. شخصیتی که سدٌی سترگ در برابرخون آشامان داعش برآورد و مرزهای کشور ما را از نکبت حضور آنان ایمن داشت. من نیز در اندوه عمیق ازدست دادنآن انسانی که شخصاً دورادور دوست می داشتمش، سوگوارم.”

آیا کسی تصور می کرد سردبیر سابق رادیو آمریکا، لجن پراکنی و شادی برخی ها بخاطر شهادت سردار را تقبیح کندو آنها را ایرانی نداند؟!

راه روشن سلیمانی با شهادت او نورانی و درخشان تر شد. فرهنگ جهادی منحصربفرد ایشان قابلیت خارج کردنجامعه سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور از دو قطبی های کذایی و ویرانگر و ضد مردمی را دارد. چه اینکه رویهفعلی احزاب و جریانات تابلودار و بی شناسنامه تعمدا و یا سهوا علیه وحدت ملی است.

شهید سلیمانی را هیچ حزب و گروهی نمی تواند به نفع خود مصادره کند.

واکنش های دو روز اخیر، نشان داد که از اکراد تا تورک و فارس و عرب و اصولگرا و اصلاح طلب و ملی مذهبی همه وهمه در جناح سلیمانی اند و این سرمایه عظیم اجتماعی تازه کشف شده نباید مورد غفلت قرار گیرد و خدای ناکردهخود این ظرفیت والا شهید شود.

سرباز مخلص سرزمین مان محور گفتگوی ملی شده است. مگر نمی گفتند برای مسائل مهم کشور رفراندم برگزار کنیمآیا رفراندومی بالاتر از حمایت مطلق افکار عمومی از آرمان ها و مسیر شهید سلیمانی که توانسته است خواسته همهمردم را پوشش دهد؟!

اینجانب در سوگ سردار شهید حاج قاسم سلیمانی داغدارم. هیچگاه از نزدیک ایشان را ندیده ام اما گویا نزدیکترین ومحبوب ترین خویشان خود را از دست داده ام.

در پایان سخنی با رهبر عزیزم دارم:

ای قائد مظلوم ما، شهادت فرزند رشید و برومند انقلاب و رهبری که جز شهادت هیچ نوع مرگی قدردانی الهی ازخدمات او را نداشت؛ هر چند غم سنگینی بر دلتان گذارد اما مطمئنا از خون چنین جوانانی هزاران لاله سلیمانیخواهد روئید.

آرزوی شهادت حاج قاسم، آرمان همه فرزندان دیگر شما در بین امت مسلمان است.

ما آماده ایم تا هر موقع و در هر جایی که اذن دهید چه در بزنگاه های سیاسی و چه در میادین علمی و فنی و نظامیبرای هر قطره از خون شهید مظلوم مان هزاران بار جانفشانی کنیم.

لینک کوتاه : https://nasletadbir.ir/?p=155283

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کلمات کلیدی