بازداشت عاملان کیک های قرص دار / انگیزه تفریح بود!
بازداشت عاملان کیک های قرص دار / انگیزه تفریح بود!

وزیر کشور با اشاره به بررسی موضوع وجود قرص در کیک‌های خوراکی از سوی ناجا و وزارت اطلاعات، گفت: عده‌ای از افراد این کار را بعد از خرید کیک انجام داده بودند که بازداشت هم شدند و برخی آن را برای کار تفریحی انجام داده بودند.

به گزارش نسل تدبیر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور  در پایان جلسه ستاد هماهنگی اطلاع رسانی اقتصادی کشور علاوه بر اشاره به موضوع کیک های قرص دار در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر وجود سم در برخی شیرهای مورد استفاده در جامعه، گفت: متاسفانه در صداوسیما مصاحبه غیر تخصصی انجام شد که مجری تخصص نداشت و کارشناس هم ملاحظات لازم را نداشت.

وی ادامه داد: از وزارت صمت و بهداشت و دستگاه ها دعوت کردیم، دستگاهای اجرایی و کارشناسان نسبت به این موضوع اطمینان دادند که بالاترین استانداردها در تولید شیر رعایت می شود و جای هیچ نگرانی نیست.

رحمانی فضلی تاکید کرد: لبنیات و فرآورده های لبنی از مهم ترین صادرات ماست و از صداوسیما خواهش می کنیم دقت و مراعات کند که اقدامات اینگونه می تواند همه زحمات این حوزه را بر باد دهد.

وزیر کشور در مورد موضوع وجود قرص در کیک های خوراکی، اظهار داشت: جریان کیک های قرص دار هم در نیروی انتطامی و هم در وزارت اطلاعات بررسی شد و به این نتیجه رسیدند که عده ای از افراد این کار را بعد از خرید کیک انجام داده بودند که بازداشت هم شدند و برخی آن را برای کار تفریحی انجام داده بودند.

گفتنی است،روز‌های گذشته بود که تعدادی از دانش آموزان دو استان هرمزگان وسیستان و بلوچستان داخل کیک‌های خریداری شده، قرص جاساز شده یافتند و ماجرای کیک های قرص دار در فضای مجازی دست به دست شد.

پس از اطلاع، موضوع را از مدیرعامل یک شرکت معتبر مواد غذایی و دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس پیگیر شدیم که مورد تایید قرار گرفت. اما چیزی نگذشت که وزارت بهداشت، موضوع کیک‌های حاوی قرص را رد کرد.

البته این تکذیب داوم چندانی هم نداشت. اما حالا کشف قرص‌های جاساز شده در پفک هم مطرح شده است که امروز وزیر کشور از بازداشت عاملان خبرداد.