بزرگ‌ترین رزمایش رزمی درمانی کشور، با حضور بسیج درحال برگزاری است
بزرگ‌ترین رزمایش رزمی درمانی کشور، با حضور بسیج درحال برگزاری است

فرمانده سپاه ویژه غدیر تبریز گفت: با تمام توان و ظرفیت سپاه و بسیج، بزرگ‌ترین عملیات رزمی تبلیغی و درمانی در تاریخ کشورمان درحال برگزاری است.

به گزارش نسل تدبیر، سرهنگ پاسدار عبدالله شادی افزود: از بیست و هفت روز پیش تاکنون این عملیات بزرگ آغازشده و به مثابه یک دفاع مقدس، باتمام امکانات در مقابل حوادث و رویدادهای کرونایی از مردم به‌‌عنوان سرمایه اصلینظام اسلامی دفاع می‌کنیم.

وی ادامه داد: هفت هزار بسیجی پا به کار با موتورهای ضد عفونی‌ کننده و پمپ های انفرادی در چهارصد و هفتادگروه سه‌نفره و پنج هزار غربالگر در این رزم حضور مستمر دارند. شادی اضافه کرد: با یگان‌های ترکیبی جنگ نوینلشکر عملیاتی سپاه عاشورا ، تیپ مکانیزه امام زمان عج، پادگان الزهرا سلام الله، توپخانه و گروه موشکی شصترسالت، با ده دستگاه خودروی تخصصی درفش ، روتست و نهصد و یازده، همچنین سی و یک موتورسیکلت سمپاشمحلول ضدعفونی، به همراه سی و شش خودروی وانت، که مخزن‌های هزار لیتری حمل می‌کنند نیز در بخش دیگری ازاین نبرد درحال اجرای ماموریت هستند.

وی با اشاره به تولیدات انجام یافته در این رزمایش نیز بیان کرد:  سی و شش کارگاه از اماکن سپاه و دویست خانهکارگاهی با تولید روزانه ده هزار ماسک بهداشتی و بیمارستانی و همچنین لباس گان، ملحفه بیمارستانی و روتختیدر این بخش فعالیت دارند. همچنین صد دستگاه چرخ خیاطی، دستگاه برش پارچه و دستگاه خط تازن، از ملزوماتاین کارگاه‌ها برای تولیدات بهداشتی و بیمارستانی است.

شادی ادامه داد: بیش از چهل و پنج هزار بسته بهداشتی و معیشتی در میان مردم، بخصوص قشر کم برخوردار قرارگرفته و هم‌اکنون نیز در حال بسته بندی اقلام دیگری برای تحویل به این عزیزان هستیم.

وی کار تبلیغی را از مهم‌ترین ماموریت‌های این نهاد برای در خانه ماندن مردم و قطع زنجیره انتقال عنوان و اظهار کرد: بلندگوهای مساجد برای تشویق و ترغیب مردم در مسیر بیتوته در منزل، مورد استفاده قرار گرفته و شانزده بلندگویسیار نیز در معابر و اماکن و محلات برای درامان ماندن مردم، آن‌ها را به ماندن در منزلهایشان هشدارهای لازم را دادهاند.

شادی افزود: از تمام ظرفیت‌های ارتباطی ازجمله تلفن برای ترغیب و ثبت آمار خانوار سامانه‌های پیامکی برای ارسالپیام‌های بهداشتی و همچنین چاپ و توزیع دعای هفتم صحیفه سجادیه و بروشورهای بهداشتی و اطلاع‌رسانی درراستای افزایش آگاهی‌های عمومی در اختیار مردم قرار گرفت. فرمانده سپاه ویژه غدیر تبریز گشت‌های اطلاعاتی را ازسرفصل‌های عملیاتی این رزمایش خوانده و اظهار داشت: کارهای معمول اطلاعاتی درحال انجام است و تلفن سهرقمی صد و چهارده برای دریافت گزارشات مردمی همچنان فعال است. همچنین گشت‌های عملیاتی و اطلاعاتی برایشناسایی انبارهای دپوی محصولات بهداشتی و احتکار آن‌ها، درحال انجام ماموریت هستند و با محلات و معابربرای در امان ماندن

از هر گونه مقاصد شوم معاندین مراقبت می شود.

وی طرح غربالگری سلامت را از ویژگی‌های مهم این جهاد برای قطع زنجیره شیوع دانسته و گفت: پنج هزار بسیجیدر تماس تلفنی و گرفتن شرح حال و اطلاعات خانوارها، نقش بسزایی در امنیت روانی آنها دارند و در مراحل بعدی اینطرح مراقبت های روزانه به صورت تماس تلفنی از بیماران مبتلا صورت گرفته و نسبت به قرنطینه خانگی اقدام کرده واز میزان حضور در مراکز بیمارستانی و تشدید ابتلا جلوگیری به عمل می‌آورند.

شادی با اشاره به مراقبتهای ویژه از بهبود یافتگان خاطرنشان کرد: در حال آماده‌سازی نقاهتگاهی هستیم که بیمارانبهبودیافته را به آنجا انتقال، تا بهبودی کامل مراقبت های ویژه را با استفاده از کادر درمانی انجام دهیم و سپسترخیص کنیم.

وی افزود: چندین دستگاه تولید نان صنعتی با ماندگاری شش ماهه، در آینده‌ای نزدیک راه اندازی، و روزانه شانزدههزار قرص نان تولید و در اختیار همشهریان قرار خواهد داد که نگرانی معیشتی از این بابت برای مردم رفع خواهد شد.

  شادی مدت‌زمان و درگیری تمام ظرفیت‌های سپاه و بسیج در این ماموریت خطیر را از ویژگی‌های بارز آن برشمرد واظهار داشت: بسیج نشان داد که می‌تواند با انعطاف خود و آموزش‌های لازم در کمترین زمان بیشترین کارایی را درمقابل پیشامدهای ناگوار و هجمه‌های نظامی و غیرنظامی از خود بروز دهد.

شادی در پایان صحبت‌های خود افزود: تا جان در بدن داریم لبیک گوی امام خامنه‌ای مدظله العالی و مدافع مردمقهرمان خواهیم بود.