بزرگ ترین کتابخانه کشور در تبریز احداث می شود
بزرگ ترین کتابخانه کشور در تبریز احداث می شود

استاندار آذربایجان شرقی از احداث بزرگ ترین کتابخانه کشور در شهر تبریز به همت یک خیر خبر داد.

مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی، عصر شنبه در مراسم افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز که با حضور سید هادی حسینی معاون حقوقی وزیر ارشاد و پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه اولین چاپخانه ایران در شهر تبریز راه اندازی شده است، عنوان کرد: کتاب سابقه ۵ هزار ساله در تاریخ بشر دارد اما چاپ کتاب به شکل امروزی برای اولین بار در شهر تبریز رخ داده است.

وی بر ضرورت ترویج خواندن کتاب تاکید کرد و اظهار داشت: معجزه پیامبر گرامی مسلمانان، کتاب است و اولین آیه ای که بر ایشان نازل شده از خواندن سخن به میان آمده و این ها نشان از حقایقی دارد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فواید اجتماعی و فردی کتاب ادامه داد: انسان با کتاب، انسان متمدن و با فرهنگ است، کتاب آگاهی بخش است، افرادی که کتاب مطالعه می کنند واژگان زیادی در ذهن دارند که در زندگی فردی نیز موفق هستند.

خدابخش عنوان کرد: یکی از دلایلی که مردم شایعات فضای مجازی را می پذیرند، به دلیل کتابت بودن آن است، حتی صدا و سیما نیز در کنار این رسانه تاثیرگذار، روزنامه نیز منتشر می کند.

وی عنوان کرد: بشر بدون کتاب، تربیت نخواهد شد حتی برای بیماری های دل و قلب انسان، خواندن کتاب قرآن سفارش شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با مهم برشمردن کارکردهای مختلف کتاب در جامعه گفت: کتاب صرفا کارکرد انتقال علم ندارد بلکه کارکرد تربیتی کتاب بسیار مهم تر است.

خدابخش در پایان با اشاره به اهمیت ترویج نذر کتاب تصریح کرد: یک خیر و نیکوکار تبریزی ساکن آلمان، اعلام آمادگی کرده تا بزرگ ترین کتابخانه کشور را در شهر تبریز احداث کند و این نشان از اهمیت مطالعه و جایگاه کتاب دارد.

گفتنی است، نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز به طور رسمی از ۲۹ مهرماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ برای بازدید عموم برپاست.