بزودی مطالبات مراکز دانشگاهی را تسویه می کنیم
بزودی مطالبات مراکز دانشگاهی را تسویه می کنیم

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت : پرداخت سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی طرف قرارداد دانشگاهی و غیر دانشگاهی منظم است و بزودی مطالبات مراکز دانشگاهی را تسویه می کنیم .

به گزارش نسل تدبیر ، مصطفی سالاری در نشست مسئولین حراست این سازمان در سراسر کشور با اشاره به نقش مهم حراست در سازمان ها افزود: جایگاه حراست در صیانت از اموال بیمه شدگان بسیار تاثیرگذار است و از این رو قدردان زحمات و تلاش های همکاران این حوزه هستیم.

وی گفت: حراست به عنوان یک مجموعه نظارتی مهم، پیشگیری از بروز تخلفات و حفظ سلامت اداری در سازمان را برعهده دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه ۵۲ درصد جمعیت کشور از خدمات این سازمان استفاده می کنند، گفت: سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان خدمات متعدد مستمری، درمان و تعهدات کوتاه مدت را ارائه می کند.

وی با بیان اینکه برای افزایش اعتبار دفترچه های درمانی سازمان تامین اجتماعی در ماههای اخیر تمهیدات لازم پیش بینی و اجرا شده است، تصریح کرد: بیمه شدگان برای دریافت خدمات مورنیاز به مراکز غیر ملکی این سازمان مراجعه می کنند. خدمت دهنده باید مطمئن شود که هزینه های خدمات را به موقع دریافت می کند. در این صورت خدمات با کیفیت به بیمه شده ارائه و همچنین مراجعه کننده مورد تکریم قرار می گیرد.

سالاری افزود: شش ماه پیش ۱۰ هزار میلیارد تومان به مراکز درمانی طرف قرارداد دانشگاه‌ها بدهی داشتیم. ۶۰۰۰ میلیارد تومان آن را پرداخت کردیم و برای پرداخت مابقی آن برنامه ریزی شده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه به زودی مطالبات مراکز دانشگاهی را تسویه می کنیم ، گفت: برای بخش غیر دانشگاهی نیز مکانیسم مناسبی برای تسویه بدهی ها طراحی شده است.

وی درباره اجرای بودجه ریزی عملکردی و ارتقای بهره وری در بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی گفت: در برنامه طراحی شده برای اختصاص بودجه مبتنی بر عملکرد و ارتقای بهره‌وری بیمارستان‌ها شرایط هر بیمارستان به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

سالاری هدف از این طرح را مدیریت بهینه منابع و ارتقاء کمی و کیفی خدمات به بیماران با استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت‌های موجود برشمرد و گفت: این طرح به معنای خودگردانی نیست زیرا خودگردانی با رسالت سازمان تامین اجتماعی همخوانی ندارد. این سازمان بنگاه اقتصادی نیست. باید به بیمه شده خدمت ارائه و هزینه آن را پرداخت کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی سطح بندی مراکز درمانی را از برنامه های مهم این سازمان عنوان کرد و گفت: در بخش ارتباطات مردمی تغییراتی خوبی انجام شده است و در آینده نزدیک نیز این مرکز با قابلیت های جدید افتتاح می شود تا هر فردی که با این سامانه تماس گیرد در یک برنامه زمان بندی مشخصی پاسخ خود را دریافت کند.

وی به برگزاری آزمون شناسایی مدیران آینده سازمان تامین اجتماعی در روز جمعه گذشته توسط سازمان سنجش کشور در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: این طرح مورد استقبال همکاران قرار گرفت. در ادامه این مرحله برای مصاحبه تخصصی از سوی کارشناسان غیر سازمانی دعوت می شوند.