بسیج صدا و سیما، قرارگاهی مطمئن برای تربیت نیروی حرفه ای
بسیج صدا و سیما، قرارگاهی مطمئن برای تربیت نیروی حرفه ای

مديرکل صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي گفت: بسيج صدا و سيما، قرارگاهي مطمئن براي تربيت نيروي حرفه اي براي رسانه هاست .

به گزارش نسل تدبیر، مرتضی صفری در همایش گرامیداشت روز قشر بسیج صدا و سیما با تاکید بر توانمندی های عظیم و ظرفیت های مختلف بسیج در رسانه ملی گفت : بسیج صدا و سیما ، به همت نیروهای بسیجی و انقلابی موجود می تواند قرارگاهی مطمئن برای تربیت نیروی حرفه ای برای رسانه ها و ارتقای سواد رسانه ای در جامعه باشد .
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، وی با بیان ماموریت های مهم این قشر در بین اقشار مختلف بسیج و نقش آفرینی آن در حوزه های تولیدی، خبری و فضای مجازی ؛ به جنگ تمام عیار ترکیبی دشمن اشاره کرد و افزود : ما امروز با یک جنگ به اصطلاح هیبریدی دشمن که شامل جنگ اقتصادی ، عملیات روانی و اقدامات رسانه ای بر علیه نظام و انقلاب است ، رو به رو هستیم .
مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود به اثرگذاری تفکر انقلابی و نگاه انقلابی پرداخت و آشوب های خلاقانه ، شیوه های راهبری در فضای مجازی ، نامشخص بودن تاکتیک ها ، جذابیت نمایش محافل سیاسی دشمن و رسانه های وابسته ، سریالی بودن ، ترکیب خواسته های واقعی و کاذب ، نمایش خشونت و تخریب اموال عمومی ، انتشار و استفاده از اخبار جعلی برای تحریک مردم ، پخش زنده تحرکات و استفاده از تحلیل های کارشناسان استودیویی و اسکایپی را از جمله تاکتیک های جدید دشمن در عملیات روانی عنوان کرد .
وی تصریح کرد : دشمن از تمام حوزه ها به سرخوردگی کامل رسیده و مسئولین نیز می بایست با حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم ، باید بهانه را از دست دشمن بگیرند .
ایشان مهمترین نیاز امروز نظام ، انقلاب و کشور را راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و عدم وابستگی به خارج و در ادامه آن راه اندازی اینترنت ایرانی عنوان کرد .
مرتضی صفری در پایان با اشاره به بصیرت، ولایت مداری و هوشمندی مردم تبریز و آذربایجان گفت : حرکت مردم آذربایجان در مواجهه با جبهه متحد ضدانقلاب داخلی و خارجی و دشمنان قسم خورده کشور ، ایران اسلامی را از چالش و توطئه‌ای پیچیده و خطرناک عبور داد و بصیرت آنان را در گذرگاه ‌های حساس و سرنوشت ‌ساز کشور به معرض نمایش گذاشت .
در ادامه این مراسم از همکارانی که در ترویج فرهنگ بسیجی نقش برجسته داشتند با اهدای لوحی قدردانی شد .
پانزده آذر به مناسبت سالروز شهادت جمعی از اصحاب رسانه در سانحه هوایی ، به عنوان روز بسیج صدا و سیما انتخاب شده است