بهره‌برداری از محور تبریز – خواجه؛ به زودی
بهره‌برداری از محور تبریز – خواجه؛ به زودی

استاندار آذربایجان شرقی از بهره‌برداری از محور تبریز- خواجه تا دو هفته آینده خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر، محمدرضا پورمحمدی امروز در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی بزرگراه تبریز- اهر با بیان اینکه عملیات عمرانی در این بزرگراه به صورت جدی در جریان است، گفت: محور تبریز تا خواجه طی ۱۵ روز آینده پس از نصب علایم جاده‌ای مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی همچنین پس از بررسی آخرین وضع پیشرفت این طرح مهم استانی بر اهتمام جدی پیمانکاران و دستگاه‌های مسئول برای بهره‌برداری از این بزرگراه تا پایان سال تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این طرح از ۱۲ سال پیش آغاز شده است، افزود: طول این مسیر ۸۵ کیلومتر است که تاکنون ۶۲ کیلومتر از این مسیر زیر بار ترافیک رفته و به استثنای چند کیلومتر به دلیل اختلاف سطح بالا، ۲۰ کیلومتر باقی‌مانده تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به روان‌سازی ترافیک و کاهش تصادفات رانندگی در مسیر تبریز- اهر، گفت: قبل از چهار بانده شدن این مسیر همه‌ساله و به ویژه در ایام نوروز، شاهد تلفات جانی متعدد در این مسیر بودیم، ولی خوشبختانه در حال حاضر این آمار به کمترین میزان ممکن رسیده است.

محور تبریز – اهر یکی از پرترددترین جاده های اصلی آذربایجان شرقی و بیشترین سوانح رانندگی در بین راههای ارتباطی استان در این جاده روی می دهد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما