بهره‌برداری از ۱۳۶۵ پروژه عمرانی با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان در دهه فجر امسال
بهره‌برداری از ۱۳۶۵ پروژه عمرانی با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان در دهه فجر امسال

استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح 1365 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر شش هزار میلیارد تومان همزمان با دهه فجر در سطح استان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی 62 پروژه نیز با اعتبار پیش‌بینی‌شده 445 میلیارد تومان آغاز خواهد شد.

به گزارش نسل تدبیر، دکتر محمدرضا پورمحمدی در تشریح پروژه‌های قابل افتتاح استان در دهه فجر، گفت: از مجموع این پروژه‌ها، ۷۸۸ پروژه در مناطق شهری و ۵۷۷ پروژه در مناطق روستایی اجرا شده است و ۱۱۵ پروژه نیز جزو پروژه‌های ملی به شمار می‌آیند.

وی افزود: ۱۱۲ پروژه از پروژه‌های دهه فجر با اعتبار ۳۸۰۰ میلیارد تومان توسط شهرداری‌ها و ۳۷۷ پروژه با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان توسط دهیاری‌های استان اجرا شده است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه از مجموع این پروژه‌ها، ۲۲۸ پروژه، اقتصادی و ۱۱۳۷ پروژه، عمرانی است، افزود: ارزش پروژه‌های اقتصادی، ۵۰۰ میلیارد تومان و ارزش پروژه‌های عمرانی بیش از پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

استاندار آذربایجان شرقی به مهم‌ترین پروژه‌های قابل افتتاح استان در دهه فجر نیز اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی ۴۵ سایت مخابراتی، آبرسانی به ۱۷ روستا و گازرسانی به ۹۵ روستا، نوسازی ۸۴۰۰ واحد مسکن روستایی، خط انتقال اتیلن از میاندوآب به تبریز، ۴۰ مدرسه و ۲۲ مرکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی، آبیاری نوین در ۶۳۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان، بهسازی راه دسترسی ۲۰ روستا، سه قطعه از بزرگراه خواجه- ورزقان، یک قطعه از بزرگراه صوفیان- شبستر و تعدادی از ایستگاه‌های باقی‌مانده خط یک متروی تبریز از جمله پروژه‌های مهمی هستند که دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.