بیش از ۷۳ هزار واحد اقتصادی استان بازرسی شدند
بیش از ۷۳ هزار واحد اقتصادی استان بازرسی شدند

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از انجام بیش از 73 هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی استان، طی چهار ماه نخست سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر، اسماعیل عطاپور با اعلام این خبر، اظهار کرد: این بازرسی‌ها به منظور رصد وضع بازار کالا و خدمات به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت‌ها در قالب طرح‌های مختلف انجام شده است .

وی ادامه داد: در بازرسی‌های مستمر و روزانه از واحدهای اقتصادی صنفی و غیر صنفی و همچنین در سطح عرضه، ۲۲۹۰ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۲۹۰ میلیارد ریال تشکیل و برای بررسی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارجاع شد .

وی خاطر نشان کرد: در این مدت بیش از ۲۳۰۰ مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شده که توسط بازرسان و کارشناسان سازمان مورد رسیدگی قرار گرفته است و برای بیش از ۳۰۰ واحد پرونده تخلفاتی تشکیل و در این بین ۱۵۸ پرونده نیز منجر به مصالحه شد .

عطاپور گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۵۳۰۰ مورد گشت مشترک بازرسی با اداره کل استاندارد ، تعزیرات حکومتی ، پلیس آگاهی ، معاونت غذا و دارو و اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی صورت گرفته است .

وی تاکید کرد: هم استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از واحدهای صنفی و غیر صنفی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴اطلاع رسانی کنند.

  • منبع خبر : ایسنا