بیماران کرونایی در هتل‌ها بستری می‌شوند؟
بیماران کرونایی در هتل‌ها بستری می‌شوند؟

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: از ظرفیت هتل ها هنوز برای گذراندن دوران نقاهت بیماران کرونایی استفاده نشده است.

به گزارش نسل تدبیر، پرهام جانفشان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا از ورود مسافران به تهران جلوگیری می شود و تکلیف بستری بیماران کرونایی در هتل ها چیست، گفت: هنوز تصمیمی درباره جلوگیری از ورود مسافران به تهران اتخاذ نشده است و دستورالعمل ها از سوی ستاد مبارزه با کرونا در استان تهران نیز اجرایی می شود.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا هتل های واقع در تهران پذیرای دوره نقاهت بیماران کرونایی هستند گفت: در استان تهران هنوز این اقدام انجام نشده است و از ظرفیت هتل ها برای گذراندن دوران نقاهت بیماران کرونایی استفاده نشده ولی در بعضی از شهرستان ها به دلیل ظرفیت محدود تخت های بیمارستانی از ظرفیت هتل ها استفاده کرده اند تا دوره نقاهت را به مدت یک هفته این بیماران در هتل ها بگذرانند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران بیان داشت: تا کنون موردی مبنی بر انتقال بیماران به هتل ها برای طی کردن دوره نقاهت نداشته ایم.

گفتنی است در روز های گذشته اخباری درخصوص پر شدن ظرفیت بیمارستان های شهر قم منتشر شده است که در این خصوص بهرام سرمست، استاندار قم ایران با اشاره به این که ظرفیت ۴ بیمارستان معین برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا تکمیل شده است، گفت: به دنبال راه اندازی ۲ بیمارستان جدید قم هم برای بحث کرونا هستیم.

وی در این زمینه همچنین اظهار داشت: «ما مجبور هستیم که بیمارستان سیار هم در قم راه اندازی کنیم، چرا که متأسفانه تعداد بستری های مان، روز به روز بیشتر می شود؛ لذا از تمام شهروندان انتظار داریم که مسائل بهداشتی را رعایت کرده و هشدارها را بسیار جدی بگیرند».

سرمست همچنین با بیان این که قم، گیلان و تهران، وضعیت حادی نسبت به استان های دیگر در خصوص بیماری کرونا دارند، تصریح کرد:

«انتظارات و درخواست هایی که ما از ستاد ملی پیشگیری از ویروس کرونا داشتیم را مطرح کردیم و مجموعه ستاد هم دستوراتی در این زمینه صادر کردند تا ان‌شاءالله بتوانیم پشتیبانی مناسبی برای دانشگاه علوم پزشکی داشته باشیم».