تبریک به جامعه ورزش تبریز / بعد از بسکتبال ، والیبال هم نابود شد!
تبریک به جامعه ورزش تبریز / بعد از بسکتبال ، والیبال هم نابود شد!

تلاش برخی افراد مسئول غیر ورزشی در تبریز بالاخره به سرانجام رسید و ورزش این شهر به سمت نابودی کشیده شد.

به گزارش نسل تدبیر ، بعد از اینکه سازمان ورزش شهرداری تبریز بعد از سالها تلاش توانسته بود در زمینه بسکتبال و والیبال در کشور به اسم و رسم خاصی برسد و با بسکتبال به قهرمانی در سطح اول بسکتبال ایران دست یافته باشد ، حالا شورایی ها و برخی رسانه های مواجب بگیر نه تنها باعث نابودی تیم قهرمان بسکتبال ایران شدند ، بلکه در اقدامی جدید تیم والیبال شهرداری تبریز را نیز به ارومیه انتقال دادند تا بدین ترتیب به هدف نه چندان خوب خود رسیده باشند.

بر اساس این گزارش و بعد از تلاش های چندین ساله دوره جدید شورا در طی یکی دو سال گذشته و با همکاری برخی اعضای غیر ورزشی اعضای شورای شهر و برخی رسانه های غیر ورزشی بالاخره این هدف شوم به مقصد خود رسیدند و توانستند با شعار حمایت از ورزش همگانی ، ورزش قهرمانی را در تبریز نابود کنند.

بعد از انحلال تیم قهرمانی لیگ برتر بسکتبال ایران ( شهرداری تبریز ) ، تیم فوتبال شهرداری تبریز نیز با سابقه های چندین ساله به بخش خصوصی واگذار شد و آخرین اقدام افراد غیر ورزشی انتقال امتیاز شهرداری تبریز به ارومیه بود تا به طور رسمی والیبال و بسکتبال را در این شهر نابود کرده باشند و تبریز دیگر جایی در این عرصه های ورزشی نداشته باشد.

خاطرات خوبمان از والیبال و بسکتبال را حتما به خاطر دارید. روزهایی که بسکتبال تبریز در سطح کشور حرفی برای گفتن نداشت اما با آمدن بهزاد افرادی و مهران حاتمی به بسکتبال تبریز ، این ورزش در شهرمان پیشرفت دوچندانی داشت تا به مهم ترین و بهترین عنوان خود در سطح اول بسکتبال کشور رسیده و آقایی کنند. اما بعد از قهرمانی تیم بسکتبال شهرداری تبریز تحت هدایت مهران حاتمی ، این تیم نه تنها برای فصل بعد لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا آماده نشد بلکه با تلاش همین افراد غیر ورزشی که هیچ چیزی از ورزش نمی دانند رو به نابودی و انحلال کشیده شد و جای خود را در جام باشگاه های آسیا به تیم پتروشیمی داد تا آرزوهای جامعه بسکتبال تبریز رو به فنا و نابودی کشیده شود.

اما بعد از نابودی تیم بسکتبال شهرداری تبریز ، حرکت جدید این افراد به سمت والیبال آمد و بالاخره بعد از ماه ها تلاش توانستند طرح انتقال تیم والیبال شهرداری تبریز به ارومیه رو به تصویب برسانند تا دیگر سالن قدیمی اقدمی تبریز شاهد حضور ۲ الی ۳ هزار نفری والیبال دوستان تبریز در هر بازی نباشد و به طور رسمی والیبال تبریز نیز بعد از آن شور و اشتیاق فراموش نشدنی و آقایی در لیگ والیبال ایران از کل والیبال کشور و به خصوص رقیب و برادر دیرینه خود والیبال ارومیه عقب مانده و به طور رسمی دیگر نامی از تبریز در سطح اول والیبال کشور دیده نشود.

حالا چرا این دوستان با شعار حمایت از ورزش همگانی تلاش داشتند با استفاده از برخی رسانه های مواجب بگیر ورزش قهرمانی را در این شهر نابود کنند ، مشخص نیست اما چیزی که مشخص هست بعد از نابودی ورزش قهرمانی در سازمان ورزش شهرداری ، اقدام خاصی نیز در زمینه ورزش همگانی دیده نشده است و برای مثال برای هر خانواده یک دوچرخه اهدا نشده یا لوازم و دستگاه های ورزشی موجود در پارک ها نیز کلا فرسوده و قدیمی شده اند یا برای آخرین مثال می توان به ممنوعیت بازی والیبال در برخی پارک ها از جمله ایل گلی اشاره کرد.

حالا چرا سازمان ورزش شهرداری تبریز به جای خرج برای تیم های نابود شده بسکتبال ، فوتبال و والیبال برای ورزش همگانی خرج چندانی نکرده است ، سوالی است که باید نابود کنندگان ورزش قهرمانی و رسانه های وابسته به آنها پاسخ دهند.

  • نویسنده : سجاد قربانی