تصمیمات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا از زبان روحانی
تصمیمات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا از زبان روحانی

رئیس جمهور گفت: پروتکل‌های که به مردم و کسبه ابلاغ شده بود، ۸۳ درصد به طور متوسط در کشور مراعات شده است.

به گزارش نسل تدبیر، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: ذکر خداوند است که دوا و شفا است. شفای اصلی بدست خداوند است.

روحانی افزود: در جلسه امروز وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد که پروتکل‌های که به مردم و کسبه ابلاغ شده بود، ۸۳ درصد به طور متوسط در کشور مراعات شده و در برخی شهر ۹۲ درصد بوده، تهران شهر بزرگی است و کمی کمتر بوده است. این ۸۳ درصد دال بر همکاری مردم با بخش بهداشتی است.

رئیس جمهور ادامه داد: در روز‌های سختی مردم انفاق و انصاف خود را انجام می‌دهند و این برای ما بسیار مهم است.کادر درمان ما در این مدت با همه توان پای کار آمدند و فداکاری‌های بزرگی انجام دادند.

او بیان کرد: آماری که در جلسه امروز اعلام شد، مبنی بر این است که مراجعه کنندگان به بیمارستان در طور شبانه روز گذشته پایین بوده است. چند صد عدد بوده، یعنی حدود ۳۰۰ نفر بوده است که این نشان از همکاری مردم و تلاش خود کادر پزشکی بوده که ما را به نقطه مطلوب نسبی رسانده است.

روحانی ادامه داد: در این جلسه اعلام شد که در مرحله اول طرح غربالگری ۷۸ میلیون نفر مورد غربالگری قرار گرفتند، در مرحله دوم هم ۳۰ میلیون نفر تحت پوشش غربالگری قرار گرفتند که هوشمند‌تر از مرحله اول بوده است. 

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز در مراکز درمانی و بیمارستان‌های ما تعداد دستگا‌های تنفسی ما خیلی متفاوت است، بیش از ۴۰۰ تخت درمانی اضافه شده است. چون برای ما روشن نیست که پایان کرونا چه روز و چه ماهی است و هنوز درمانی برای آن مشخص نیست، ما باید خودمان را برای شرایط بد هم آماده کنیم، یعنی با بد بینی نگاه کنیم و باید دو بخش تجهیزات و نیروی درمانگر خیلی باید حواسمان جمع باشد.

او تاکید کرد: امروز تصمیم گرفتیم که برای ۱۳۲ شهرستانی که شرایط سفید و کم خطر دارند، از فردا مساجد باز شود و روز جمعه نماز جمعه برقرار شود.

این خبر در حال تکمیل است/