تعویق زمان برگزاری جشنواره هدف بخاطر کرونا/الگوسازی برای جوانان از میان ورزشکاران
تعویق زمان برگزاری جشنواره هدف بخاطر کرونا/الگوسازی برای جوانان از میان ورزشکاران

رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره هدف خبرداد: به دلیل انتشار این ویروس تاریخ برگزاریاین جشنواره هنوز به صورت قطعی مشخص نیست.

به گزارش نسل تدبیر، شهرام دبیری در نشست خبری شورای سیاست گذاری جشنواره ورزشی هدف ابراز کرد: این جشنواره با هدف تقدیر ازورزشکاران برتر در سال ۹۸ برگزار می شود.

رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره هدف ادامه داد: هدف این جشنواره تقدیر از ورزشکارانی است که موفق به کسب مدال در مسابقات شدهاند یا بخاطر ویژگی هایشان به عنوان پدیده شناخته شده اند همچنین مربیان و پیشکسوتان زحمتکش در حوزه های ورزشی مختلف مورد تقدیرقرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه تلاش شده است این جشنواره در سطح بالایی برگزار شود، گفت:جشنواره هدف با هماهنگی های لازم بین بخش های مختلف وپیش قدم شدن رسانه و ورزش برای برگزاری درحال آماده سازی است.

دبیری همچنین شیوع ویروس کرونا را دلیل به تعویق افتادن برگزاری این جشنواره دانسته و اعلام کرد: به دلیل انتشار این ویروس تاریخ برگزاریاین جشنواره هنوز به صورت قطعی مشخص نیست اما باتوجه به وضعیت روند تحت کنترل قرار گرفتن کرونا امید است در تاریخ۲۰خرداد شاهدبرگزاری این جشنواره باشیم.

رییس شورای سیاست گذاری جشنواره هدف درخصوص نحوه داوری و انتخاب افراد خبرداد: تلاش کرده ایم در روند داوری و انتخاب هیاتداوران سلیقه شخصی حداقل میزان دخالت را داشته باشد.

وی در ادامه افزود: این جشنواره همچنین می‌تواند بهانه مناسبی برای خروج جو استان از افسرده‌ی حاکم شده بخاطر شیوع کرونا نیز باشد.

فیروزی،معاون اداره کل ورزش و جوانان نیز در ادامه این نشست ابراز کرد: جشنواره هدف به دلیل بحث الگوسازی جوانان از اهمیت بالاییبرخوردار است هرچند اگر برگزاری آن با کم و کاست هایی روبه رو باشد.

وی با بیان اینکه جشنواره هدف در جذب و افزایش ورزش های همگانی موثر خواهد بود،گفت:قطعا افزایش نشاط اجتماعی نیز یکی دیگر ازتاثیرات این جشنواره خواهد بود و باید تلاش شود برگزاری این جشنواره تا سطح ملی ارتقا یابد.

سعید نیکوخصلت نیز در ادامه این نشست خاطرنشان کرد: جشنواره هدف فرایندی بین بخشی بوده و با همکاری موسسه مختلف، سازمان هایمردم نهاد و مسئولان برگزار خواهد شد که این همکاری یکی دیگر از مزیت های این جشنواره است.

دبیر جشنواره هدف از تدوین لایحه و تفاهم نامه ای بین شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان خبرداده و افزود: طبق تدوین این لایحه و تفاهم نامهها تقدیر از قهرمانان و ورزشکاران استان طبق یک روند مشخص و تعیین شده انجام خواهد شد.

این گزارش می افزاید، در پایان این نشست از پوستر رسمی جشنواره هدف نیز رونمایی شد.

گزارش از امیر توپچی پور