تلاش شبانه‌روزی ضدانقلاب برای نمایش ناکارآمد نظام ایران
تلاش شبانه‌روزی ضدانقلاب برای نمایش ناکارآمد نظام ایران

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از استمرار اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تا 23 فرودین ماه سالجاری خبر داد و گفت: هرگونه تصمیم جدید در این رابطه از طریق صدا و سیما و سایر رسانه ها اطلاع رسانی می شود.

به گزارش نسل‌تدبیر، علیار راستگو در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با قدردانی از تلاش تمامی دستگاه ها وهمراهی مردم برای مقابله با بیماری کرونا در استان افزود: خوشبختانه جلسات استانی ستاد مقابله با کرونا بهصورت مستمر و به ریاست استاندار محترم برگزار می شود.

فعالیت ۱۳ کمیته تخصصی در ذیل ستاد استانی کرونا

وی با اشاره به آغاز فعالیت ۱۳ کمیته تخصصی در زیرمجموعه این ستاد استانی افزود: مسئولیت دو کمیته بر عهدهمعاونین استاندار و مسئولیت سایر کمیته ها بر عهده یکی از مدیران کل دستگاه های اجرایی است.

وی از فعالیت ارزشمند و همراهی رسانه های استان با ستاد استانی مقابله با کرونا نیز قدردانی کرد و افزود: رسانهها نقش مهمی در آگاهسازی همگانی، اقناع افکار عمومی و سلامت روحی و روانی مردم دارند و ما بیش از هر زماندیگری نیازمند و قدردان تلاش های این عزیزان هستیم چرا که شبکه های ماهواره ای و ضدانقلاب به صورت شبانهروزی درصدد القای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت خودمراقبتی مردم ورعایت پروتکل های بهداشتی توسط اقشار و اصناف مختلف جامعه تاکید کرد و ادامه داد:  همراهی مردم در روز سیزدهبدر، نمود بیشتری داشت ولی همچنان نیازمند همراهی بیشتر برای ریشه کن کردن بیماری هستیم.

کاهش روزانه مصرف بنزین در استان

راستگو در همین راستا با اشاره  کاهش مصرف روزانه بنزین در استان افزود: مصرف روزانه بنزین قبل از روز سیزدهبدر، دو میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر در روز بود که این رقم در روز سیزده بدر به یک میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر کاهش یافت. دیروز نیز علی رغم ترافیک و ازدحام در برخی خیابان های شهر تبریز، یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین توسط هماستانی ها مصرف شد.

حضور در مراکز پرازدحام، اصلی‌ترین عامل ابتلا به کرونا

وی تجمع و حضور در مراکز شلوغ و پرازدحام را اصلی ترین علت شیوع بیماری کرونا در استان برشمرد و عنوان کرد: شهرهای کم جمعیت استان از آمار بسیار کمتری نسبت به سایر شهرها برخوردارند که حاکی از اهمیت پرهیز از حضوردر مراکز، معابر و محلات پرتجمع است.

وی در بخشی از سخنان خود به بیان گزارشی از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به تعطیلی روز نیمه شعبان و فردای این روز(جمعه)، طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تا روز ۲۳ فروردینماه استمرار خواهد داشت و تمامی مشاغل و اصناف، مکلف به تبعیت از تصمیمات قبلی هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار در ادامه ابراز کرد: هرگونه تصمیم جدید در ستاد استانی مدیریت و مقابله بابیماری کرونا نیز از طریق رسانه ملی در استان و سایر رسانه ها، اطلاع رسانی می شود.