تمام تجهیزات ستاد تا ریشه کنی کرونا در اختیار مردم است/اهدای۲۸هزار بسته غذایی رایگان در استان
تمام تجهیزات ستاد تا ریشه کنی کرونا در اختیار مردم است/اهدای۲۸هزار بسته غذایی رایگان در استان

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) آذربایجان شرقی عنوان کرد: پس از شناسایی افراد و خانواده های نیازمند حدود ۲۸هزار بسته غذایی به ارزش ۶میلیارد تومان تهیه و از امروز توزیع خواهد شد.

به گزارش نسل تدبیر، مصباح ربانی در نشست خبری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام عنوان کرد: تاکنون قسمتی از عملکرد این ستاد چراغخاموش بوده و سعی کردیم وقتی قول به مردم می‌دهند حتما آن را عملی کنیم.

وی با بیان اینکه عملکرد ستاد در مناطق محروم برای محروم زدایی متمرکز است، عنوان کرد:تمام امکانات این ستاد در اختیار مردم و نظام است.

این مقام مسئول ابراز کرد: ازجمله زیر شاخه هایی از ستاد می‌توان به بنیاد احسان و برکت اشاره کرد که هریک به ترتیب در فعالیت های فرهنگیوعمرانی، اشتغال زایی شامل می شود.

ربانی با اعلام اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا در استان تمام تجهیزات مالی و انسانی این ستاد در اختیار مبارزه با این ویروس قرار گرفتهاست،گفت: اولین اقدام این ستاد تهیه داروهای مرتبط با این بیماری قبل از نایاب شدن آنها بود.

وی ادامه داد:راه اندازی بزرگ‌ترین کارگاه تولید ماسک در غرب کشور نیز از جمله اقدامات این ستاد بود که همچنین در زمینه داخلی سازیبرخی دستگاه های تنفسی و کیت های تشخیص اولیه کرونا نیز این ستاد موفق بوده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره بر تولید ۲۵۰هزار لیتر ماده ضدعفونی دست ابراز کرد: حدود۴۳۰هزار لباس محافظپرستار و پزشک نیز توسط ستاد تولید و حدود ۱هزارو۲۰۰ بسته بهداشتی در استان توزیع شده است.

وی همچنین از استقرار کاروان هاو ۶۰۰گروه برای گندزدایی مناطق خبرداده و افزود: به فرموده مقام معظم رهبری نیز بسته های غذایی رایگانتحت عنوان کمک مومنان توسط ستاد آماده شده است.

ربانی درخصوص تعداد بسته های غذایی رایگان اطلاع داد:پس از شناسایی افراد و خانواده های نیازمند حدود ۲۸هزار بسته غذایی به ارزش۶میلیارد تومان تهیه و از امروز توزیع خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین از خیرین مشتاق برای مشارکت در این طرح دعوت کرده و گفت: خیرین علاقمند می‌توانند از طریق سامانه دنیایاحسان و با شماره گیری ستاره۴۰۳۰ستاره۳۰مربع مشارکت کرده و موجب تداوم یافتن این عمل نیک شوند.

مصباح ربانی همچنین درخصوص تشریح سایر خدمات و عملکرد این ستاد توضیح داد:از جمله اقدامات عمرانی و فرهنگی این ستاد می توان بهساخت و تحویل ۴۷باب مدرسه و ۲۲مدرسه درحال ساخت اشاره کرد.

وی ادامه داد: آبرسانی به روستاها،ساخت و تجهیز بیمارستان ها،کمک رسانی به مساجد و کتابخانه ها از جمله اقدامات فرهنگیاجتماعی اینستاد بوده است.

مدیرکل ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) درخصوص فعالیت های عمرانی و حوزه اشتغال زایی این ستاد تشریح کرد: توانمندسازی اقتصادیو مشارکت در طرح های بنگاه محور برای اشتغال زایی همچنین حمایت از اشتغال های خرد و اهدای تسهیلا از جمله این اقدامات است.

ربانی همچنین از عملکرد خوب ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) در مناطق زلزله زده ترکمن چای،سراب و میانه را یادآوری کرده و افزود: اینستاد در زمان وقوع زلزله توانست ۱۰۰کانکس برای اسکان موقت افراد زلزله زده را در ظرف۳روز و ۴۰هزار وعده غذایی را اهدا کند.

وی با بیان اینکه با حضور۳۰گروه در مناطق زلزله زده  توزیع ۴۰۰راس دام زنده برای افراد ضرر دیده انجام شد، خاطرنشان کرد: در آن زمان۳۶باب سرویس بهداشتی و حمام نیز در آن مناطق تولید شد همچنین برگزاری مراسم شب چاه را نیز در مناطق زلزله داشتیم.