تنش کارگری در استان آذربایجان شرقی بسیار پایین است/پرداخت حقوق کارگران، اولویت مهم شهرداری
تنش کارگری در استان آذربایجان شرقی بسیار پایین است/پرداخت حقوق کارگران، اولویت مهم شهرداری

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز گفت: تنش های کارگری در استان آذربایجان شرقی نسبت به سایر استان ها بسیار پایین است.

به گزارش نسل‌تدبیر، کریم صادقزاده تبریزی در جلسه کمیسیون کارگری استان که با حضور دکتر علیار راستگو معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، دکتر محمد زاده مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری، دکتر حسینی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهندس سمساری مدیر کل تامین اجتماعی استان، دبیران کمیسیون های کارگری استانداری و فرمانداری، نمایندگان دستگاه های انتظامی و امنیتی و سایر نمایندگان دستگاه ذی ربط تشکیل شد ضمن بیان مطلب فوق افزود: استان آذربایجان شرقی یک استان صنعتی است ولی با وجود این موضوع و با توجه به اینکه اکثریت ساکنین در این استان را کارگران و‌خانواده های آنها تشکیل می دهند شاهد جو آرامی از نظر مسایل و مشکلات کارگری هستیم.

صادقزاده خاطر نشان کرد: جا دارد از توجه ویژه اعضای کمیسیون کارگری استانداری آذربایجان شرقی و فرمانداری تبریز به مسایل و مشکلات کار و‌ تولید تشکر کنیم.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه به شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت: با وجود اشتغال بیش از ۱۳ هزار نفر در مجموعه شهرداری تبریز تا کنون پرونده شکایت کارگری و کارفرمایی در شوراهای حل اختلاف مطرح نشده است.

وی‌ ادامه داد: شهرداری تبریز علی رغم اینکه با مشکلات اقتصادی عدیده ای مواجه است ولی حقوق و دستمزد پرسنل خود را با اولویت اول پرداخت می نماید که جا دارد از شهردار تبریز و عوامل دخیل در این موضوع تشکر نماییم.

گفتنی است در این جلسه وضعیت واحد های مشکل دار آذربایجان شرقی بویژه موضوع تغییر ساختار شرکت صنایع چینی بهداشتی ارس و نحوه پرداخت به مطا لبات قانونی کارگران و سایر سازمانها مطرح گردید و تصمیماتی در جهت پرداخت حقوق و مزایای به موقع کارگران کمپرسور سازی، قاینار خزر، مجتمع صنعتی شمالغرب، لیفتراک سازی، اطلس پود، گسترش و توسعه صنعت آذربایجان (کمپاین سازی)، شکوه شادا شانجان (آی سودا) بلبرینگ‌سازی تبریز و شرکت سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز و……در آستانه سال جدید اتخاذ شد.

شایان ذکر است همچنین به مشکلات شرکت پتروشیمی تبریز در رابطه با اجرای دقیق طرح طبقه بندی مشاغل رسیدگی و بر اجرای این طرح تاکید شد.