توانمندی‌های روستاییان و عشایر نیازمند حمایت و معرفی به جامعه است
توانمندی‌های روستاییان و عشایر نیازمند حمایت و معرفی به جامعه است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور گفت: مطالبات تولیدکنندگان از طریق قانونگذاری و مدیران اجرایی پیگیری می‌شود.

به گزارش نسل تدبیر، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، ۲۷ مردادماه از چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور بازدید کرد.

پزشکیان در این بازدید، برگزاری این نمایشگاه را در زمینه ایجاد اشتغال روستایی بسیار مفید ارزیابی کرد و گفت: بر اساس آمار ارائه شده انجام اقدامات در این زمینه باعث افزایش جمعیت روستایی کشور شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمان برگزاری نمایشگاه محدود است، گفت: ما به گسترش و معرفی چنین نمایشگاه‌هایی و معرفی افراد توانمند به جامعه نیاز جدی داریم تا مهارت‌ها و کالاهای آنها در بازارها مشتریان خود را پیدا کند.

وی با یادآوری اینکه نمایشگاه جایی است که ایده‌های مختلف را ارائه می‌کند و باعث اشتغال ، افزایش توانمندی، انتقال تجربه و اعتماد به تولیدکنندگان می‌شود، افزود: برای گسترش، ارتقا و افزایش توانمندسازی و ایجاد انگیزه به افراد کمک کننده است و باید از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه تشکر کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم، ادامه داد: در این نمایشگاه توسعه و رونق اقتصاد روستایی را به وضوح مشاهده می کنیم و عرضه کالاها و مشارکت‌های شکل گرفته گویای این است که حاکمیت نسبت به این مساله دقت و حساسیت مناسب را داشته است.

مطالبات تولیدکنندگان از طریق قانونگذاری و مدیران اجرایی پیگیری می‌شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، یادآور شد: تولیدکنندگان برای رونق بیشتر کارشان از ما مطالبات و درخواست‌هایی داشتند که به طور قطع مطالبات آنها را از طریق قانونگذاری و مدیران اجرایی پیگیری خواهیم کرد.

پزشکیان با بیان اینکه جوانان با ایده‌های تازه و ناب می‌توانند به کشور برای برون رفت از وضعیت فعلی کمک کنند، افزود: اگر مجلس از طریق قانون‌گذاری و دولت از طریق مالی جوانان را حمایت کند به طور قطع به راحتی و سهولت می‌توان بر گرفتاری که در حال حاضر آمریکا و کشورهای اروپایی تحمیل می کنند فائق آمد.

کمیسیون های تخصصی مجلس آماده حمایت از استارتاپ‌ها هستند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مجلس با بیان اینکه کمیسیون های تخصصی مجلس آماده حمایت از استارتاپ‌ها هستند، گفت: مجلس با تمام قوا در این رابطه آماده همکاری است و نهایت اهتمام را برای تصویب لوایح مربوطه وکمک به دولت برای اجرای قوانین به کار می‌برد.

رشد کسب و کارهای نو پا باعث تسهیل در شناخت، خرید و کیفیت کالاها می‌شود

وی با بیان اینکه رشد کسب و کارهای نو پا باعث تسهیل در شناخت، خرید و کیفیت کالاها می‌شود، گفت: کسب و کارهای نوپا برای ایجاد بستری برای شناساندن، قطع واسطه‌ها و تسریع در رسیدن به هدف می‌توانند کمک کننده باشند و از سویی بازار خوبی برای اشتغال و اقدامی مناسب برای قطع دست دلالان هستند.

  • منبع خبر : خانه ملت