توزیع ۱۵ هزار سبد غذایی  بین مددجویان بهزیستی
توزیع ۱۵ هزار سبد غذایی  بین مددجویان بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان از توزیع ۱۵ هزار سبد غذایی  بین مددجویان بهزیستی استان به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر؛ محسن ارشدزاده با بیان این‌که اداره کل بهزیستی استان از اولین روزهای ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی‌هایی برای جامعه‌ی هدف بهزیستی انجام داده است، اظهار کرد: سه برنامه‌ی اساسی توزیع سبد غذایی رمضان، برگزاری برنامه افطاری و جمع آوری زکات فطریه‌ی مردم در عید فطر و توزیع آن در بین مددجویان در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

وی با بیان این‌که تامین و توزیع ۱۵ هزار سبد غذایی رمضان به مددجویان تحت پوشش بهزیستی توسط خیران و موسسات خیریه تقبل شده است، گفت: در حال حاضر خیران و موسسات خیریه مشغول توزیع سبد غذایی بین جامعه هدف بهزیستی هستند و مابقی آن نیز از طریق منابع بهزیستی به افراد نیازمند توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: ارزش هر سبد غذایی رمضان به ازای هر خانوار حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که سفره‌های افطاری ماه مبارک رمضان برای مددجویان و معلولان در تمامی  شهرستان‌ها پهن می‌شود، خاطرنشان کرد: در طول ماه مبارک رمضان بیش از ۲۰۰ برنامه‌ی افطاری و ضیافت در سطح شهرستان‌ها اجرا می‌شود که تمامی هزینه‌های این افطاری‌ها توسط خیران متقبل شده است و این مراسم‌ها با شور و نشاط خاصی در فضای معنوی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که ریاست جمهوری در ابتدای ماه مبارک رمضان برای فرزندان بهزیستی و ایتام کمیته امداد میهمانی تدارک دیده بود، گفت: در این میهمانی با دستور رئیس جمهور مقرر شد سبد حمایتی از سوی دولت به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد پراخت شود که بلافاصله سبد حمایتی ماه مبارک رمضان به حساب مددجویان استان ما نیز واریز شد، ارزش این سبد غذایی برای خانواده‌ی یک نفری ۱۰۰ هزار تومان و برای خانواده‌ی پنج نفری نیز ۳۰۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: حدود ۷۶ هزار خانوار با جمعیت ۱۳۰ هزار نفری در استان از سبد حمایتی ریاست جمهوری به مناسبت ماه مبارک رمضان بهره‌مند شدند.

ارشدزاده با بیان این‌که برای جمع آوری زکات عید فطر نیز برنامه ریزی کرده‌ایم، افزود: دو روز قبل از عید فطر، صندوق‌های جمع آوری زکات در محل برگزاری نماز عید فطر، محوطه‌ی مصلای تبریز، مجتمع‌های مسکونی، موسسات و مراکز تحت نظارت بهزیستی و در تمامی شهرستان‌ها مستقر می‌شوند.