• امروز : یکشنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۹
1

توشاک: امیدوارم تراکتورسازی امسال به قهرمانی برسد/ همیشه دو بازی ابتدایی فصل سخت است

  • کد خبر : 15573
  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
توشاک:  امیدوارم تراکتورسازی امسال به قهرمانی برسد/ همیشه دو بازی ابتدایی فصل سخت است

سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز، گفت: امیدوارم تراکتورسازی که تاکنون قهرمان لیگ نشده، امسال بتواند به این مهم دست پیدا کند.

به گزارش نسل تدبیر، جان توشاک در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نساجی مازندران، اظهار داشت: فردا تراکتورسازی از داشتن هواداران خود در ورزشگاه محروم است و این مسئله می تواند برای ما ماجرایی جدید باشد. این احتمال نیز وجود دارد تا همزمان شرایط برایمان سخت تر شود.

وی ادامه داد: در بازی گذشته با شرایط سختی مواجه بودیم زیرا تنها دو بازیکن روی نیمکت تیم وجود داشت. مهاجم تخصصی نداشتیم و مجبور شدیم از بازیکن‌های دیگر استفاده کنیم. بازیکنانی که به تازگی به جمع ما اضافه شدند، نیاز به یک ماه زمان دارند.

جان توشاک در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نساجی مازندران اظهار داشت: فردا از داشتن هواداران‌مان محروم هستیم، این مسئله می‌تواند برای ما ماجراجویی جدید باشد و یا حتی همزمان شرایطی سخت را ایجاد کند. در دیدار قبلی تنها دو نفر را روی نیمکت داشتیم که کارمان را سخت کرده بود. امید داشتیم که حداقل از هواداران‌مان استفاده کنیم، اما آنها محروم بودند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز تصریح کرد: همه چیز در باشگاه تراکتورسازی تازه است. مشکلی که وجود دارد، این است که هواداران صبر زیادی از خود نشان نمی‌دهند و همه چیز را می‌خواهند سریع به دست بیاورند. به همین دلیل باید بازی فردا را حتماً ببریم. هواداران تراکتورسازی هر جایی که مرا می‌بینند، قهرمانی می‌خواهند و می‌گویند تراکتورسازی باید قهرمان شود. من به اینها می‌گویم چند بار در ایران قهرمان شده‌اید؟ آنها می‌گویند تاکنون در لیگ برتر قهرمان نشده‌ایم!

توشاک ادامه داد: فوتبال ورزشی است که نیاز به زمان دارد تا همه اعضای آن با هم هماهنگ شوند. شما نمی‌توانید خانه‌ای را یک‌ روزه بسازید. در همه لیگ‌های معتبر جهان هم دو سه هفته‌ ابتدایی نتایجی رخ می‌دهد که همه سورپرایز می‌شوند. کمی به زمان نیاز داریم تا به فرمی که می‌خواهیم، برسیم. لیگی که در آن حضور داریم، مانند ماراتن است. باز هم می‌گویم چیزی که نیاز داریم، صبور بودن است تا به اهدافی که می‌خواهیم برسیم.

«هر چقدر هم که باتجربه باشید، وارد هر باشگاهی که شوید، نیاز به زمان خواهید داشت»، وی با این جمله تصریح کرد: یک ماه پیش با گروهی تمرین کرده و اکنون دو بازیکن از بریتانیا به ما اضافه شده‌اند. باید ببینیم این دو بازیکن در شرایط جسمانی خوبی هستند یا نه. درست نیست از بازیکنی که به تازگی قرارداد بسته، استفاده کنیم. اینها باید با سایر بازیکنان هماهنگ شوند و از نظر بدنی در شرایط خوبی قرار بگیرند. چهار هفته پیش، تیم کاملی در اختیار داشتیم و تمرینات را شروع کردیم، اما اکنون باید برای بازیکنان جدید وقت بگذاریم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در مورد جذب اشکان دژاگه و مسعود شجاعی، دو ملی‌پوش فوتبال ایران گفت: خوشحال می‌شدم اگر این دو بازیکن چهار هفته پیش به جمع ما اضافه می‌شدند. ما نیاز داریم صبور باشیم تا بازیکنان جدید هماهنگ شوند. مشکل ما این است که از یک ماه گذشته بازیکنان را به سطح آمادگی خوبی رسانده‌ایم، اما اکنون باید منتظر بمانیم تا سایر بازیکنان نیز به این سطح برسند.

توشاک ادامه داد: در مورد بازیکنانی جدید باید بگویم که می‌بایست مراقب مصدومیت آنها باشیم. بازیکنان جدید از نظر بحث زبان و اُخت شدن با شرایط آب‌وهوایی نیاز به زمان دارند تا خودشان را با محیط جدید وقف دهند. فکر می‌کنم دو بازیکن ایرانی که با آنها قرارداد بسته‌ایم، از دوشنبه به ما می‌پیوندند. باید آنها را در تمرین ببینیم و شرایط‌شان را بررسی کنیم. هرچند که می‌دانیم آنها بازیکنان باتجربه‌ای هستند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه در تیم‌های گذشته‌اش سابقه محرومیت تماشاگران را داشته است یا نه، گفت: قطعاً جاهایی بوده که درهای ورزشگاه به روی تماشاگران بسته بوده است. این اتفاق به ندرت می‌افتد، اما این‌طوری نبوده که تجربه نکرده باشم. برخی مواقع شرایطی بوده است که حتی تیمی به خاطر محرومیت در ورزشگاه دیگری بازی کرده. وقتی در مراکش مربیگری می‌کردم، تیم کازابلانکا هواداران پرشوری داشت که به خاطر یک اتفاق، فدراسیون تیم‌مان را از حضور تماشاگران محروم کرد. متأسفانه در مراکش به خاطر حساسیت‌هایی که بین تیم‌های کازابلانکا و راجا بود، دو هوادار جان‌شان را از دست دادند و دولت تصمیم به محرومیت تماشاگران گرفت. این هم تجربه جدیدی است که هواداران زیادی دارید، اما نمی‌توانید از آنها استفاده کنید.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی درباره اینکه چه شناختی از لیگ برتر ایران داشته است، تصریح کرد: شناخت من از لیگ ایران «صفر» است. هیچی قبل از آن نمی‌دانستم! شرایط خیلی سخت است و باید صبور باشیم تا آشنایی‌مان بیشتر شود. با کادری که دارم، با تیم‌های دیگر و لیگ ایران شرایط آشنایی‌ام بیشتر خواهد شد، اما به بیشترین چیزی که فکر می‌کنم، تیم خودم است. از زمانی که وارد تبریز شده‌ام، مشکلات زیادی را داشته‌ایم. هنوز به زمان نیاز داریم تا مشکلات را برطرف کرده و سپس به فکر اطلاعاتی در مورد تیم‌های دیگر باشیم. باشگاه در بخش مدیریت، مدیران زیادی را عوض کرده و الان به ثبات رسیده است. برای دیدار فردا هم تنها چیزی که می‌خواهم، پیروزی است.

توشاک در ادامه سؤالات مکرر خبرنگاران حاضر در نشست خبری در رابطه با سیستم دفاعی تیمش خاطرنشان کرد: ما با همان شیوه بازی قبل کارمان را ادامه می‌دهم. خیلی‌ها در مورد سیستم‌های بازی سؤال می‌پرسند که شیوه ما دفاعی است یا هجومی، اما بازیکنان باید مشخص کنند که چه سیستمی خواهیم داشت. یک مثال برای شما می‌زنم، زمانی که برای اولین بار به رئال مادرید رفتم، به ۳۰ سال پیش یعنی سال ۱۹۸۹ بازمی‌گردد. من همین سیستمی را که در تراکتورسازی پیش گرفته‌ام، در رئال پیاده کردم. بازی اول را ۲ بر صفر بردیم، در بازی دوم در خانه مایورکا به تساوی بدون گل رضایت دادیم و در بازی بعدی با تیمی که از دسته پایین‌تر بود، باز هم به تساوی بدون گل رسیدیم. همه در کنفرانس خبری گفتند سیستم رئال دفاعی بوده و خوب نیست. در دیدار بعدی، تیم والنسیا را ۶ بر صفر بردیم و در پایان قهرمان لیگ شدیم. آن سال با رئال ۱۰۷ گل زدیم که برای زمان خودش یک رکورد در لالیگا بود. بعدها تیم مورینیو با رونالدو و ستاره‌های زیاد توانست این رکورد را بشکند. ما کار را با سه دفاع شروع کردیم و بعدها همه به تعریف و تمجید از ما پرداختند. اصطلاحی در کشورم دارم که هر معلمی روش کار خودش را دارد. اکنون در ماهی حضور داریم که هوا خیلی گرم است و برای ما تجربه سختی بود که چنین آب و هوایی را تجربه کنیم.

وی در پاسخ به خبرنگار دیگری که گفت، تراکتورسازی قهرمان لیگ نشده، اما تاکنون سرمربی خوب و بازیکنانی باکیفیت فعلی را هم نداشته است، گفت: من مربی هستم و قرار نیست در زمین بازی کنم. نمی‌توانم به داخل زمین رفته و ضربه سر بزنم! قبلاً البته این کار را به خوبی انجام می‌دادم. در پنج کشور مختلف تجربه قهرمانی دارم، اینجا هم می‌تواند چالش جدیدی برای ما باشد. چالشی که تاکنون برای ما اتفاق نیفتاده است. امیدوارم به آن چیزی که می‌خواهیم، برسیم. باز هم می‌گویم همه از مدیریت باشگاه گرفته تا تدارکات تیم، جدید بوده و باید صبور باشیم. البته می‌دانم که تراکتورسازی یکی از بهترین باشگاه‌های ایران است.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در واکنش به این سؤال که آیا شناختی از دژاگه و شجاعی شناخته دارد و اینکه می‌داند دژاگه یک سال مصدوم بوده و تنها سه بازی ملی داشته است، گفت: قطعاً من اینها را نمی‌شناسم، همان‌طوری که سایر بازیکنانی که اینجا بودند را نمی‌شناختم، اما می‌دانم عملکردشان در تیم ملی خوب بوده است. ضمن اینکه قاعدتاً نمی‌دانستم دژاگه یک سال مصدوم بوده است.

توشاک در مورد اینکه تراکتورسازی در برخی از پست‌ها از جمله دروازه‌بان و دفاع همیشه مشکل داشته است، تصریح کرد: در پست‌هایی که گفتید، فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشیم. برای ما مهم این است که درِ تیم را به روی بازیکنان جوان باز کرده‌ایم تا در آینده استفاده کنیم. چند بار تکرار کردم که از بالا تا پایین باشگاه همه چیز تغییر کرده است و بازیکنان جدیدی هم آمده‌اند. جمله کلیدی که می‌خواهم بگویم، این است، صبور باشید، صبور باشید و صبور باشید.

توشاک در ادامه با اشاره به سه خبرنگاری که جلوتر از سایر خبرنگاران نشسته بودند، گفت: شما از همه بیشتر سؤال می‌پرسید، آیا سؤال دیگری ندارید؟!

در ادامه نشست طولانی سرمربی تیم تراکتورسازی، خبرنگاری به توشاک گفت که شما صحبت از کازابلانکا کردید که بیشتر از اینکه فوتبال به خاطرمان بیاید، یاد نقش‌آفرینی همفری بوگات می‌افتیم و به نظرتان اگر تیم تراکتورسازی با تیم کازابلانکا بازی کند، چه نتیجه‌ای رقم خواهد خورد، گفت: بستگی دارد داور چه کسی باشد! اگر داور ایرانی باشد، مطمئناً موفق می‌شویم، اما اگر مراکشی باشد نتیجه به نفع ما نخواهد بود!

وی در مورد اینکه به هر کشوری می‌روید مربیان زیادی با خود نمی‌برید، تصریح کرد: با این شرایط اگر مالک باشگاه بگوید توشاک برو بیرون، فقط به من باید پول بدهد نه مربیان دیگر. من در کشورهای پرتغال، انگلیس، فرانسه، مراکش و اکنون ایران مربیگری کرده‌ام. برای من مهم این است که از افراد بومی آنجا استفاده کنم که شناخت بیشتری دارند. من می‌توانم به مربیان بومی تعلیم بدهم و آنها در مقابل فضای فوتبال آن کشور را بگویند. هیج وقت این کار را نمی‌کنم که به کشوری بروم و چند مربی با خودم ببرم. این تجربه من در ۴۰ سال گذشته است. اگر قرار بود چهار پنج نفر با خودم بیاورم، هیچی از ایران نمی‌دانستند، اما کسانی که با من کار می‌کنند، می‌توانند اطلاعاتی در مورد آب‌وهوای شهرها، مسافرت‌ها و … بدهند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ به این سؤال که با این شرایط چطور صحبت‌هایش را به بازیکنان انتقال می‌دهد، گفت: این چیز مهمی نیست که بخواهم به آن بپردازم. اگر بخواهم چیزی را انتقال بدهم، کسی خواهد بود که به زبان انگلیسی مسلط باشد. اگر شرایط بازی درست پیش نرود، به کسی که کنارم حضور دارد، حرف‌هایم را انتقال می‌دهم.

لینک کوتاه : https://nasletadbir.ir/?p=15573

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کلمات کلیدی