تکمیل موزه دفاع مقدس تا دو سال آینده / ( ما پیروزیم) شعار منتخب امسال هفته دفاع مقدس
تکمیل موزه دفاع مقدس تا دو سال آینده / ( ما پیروزیم) شعار منتخب امسال هفته دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی با بیان اینکه شعار منتخب امسال هفته دفاع مقدس (ما پیروزیم)، گفت: موزه دفاع مقدس در پاک شمیم پایداری تا دو سال دیگر تکمیل و احداث خواهد شد.

به گزارش خبرنگار نسل تدبیر، اصغر عباسقلی‌زاده در نشست خبری هفته دفاع مقدس، با اشاره به فرموده کلام الهی، عنوان داشت: طبق فرموده قرآن و در انجام فرمایشات مقام معظم رهبری ما توانستیم  با مقاومت، ایستادگی و دفاع از سن کودکی انقلاب عبور کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی با بیان اینکه ما نه زیر ظلم میرویم و نه ظلم می کنیم، خاطرنشان کرد: حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از وظایف همه ما از  نیروهای مسلح تا مردم است چرا که ما در حالی در هشت سال جنگ تحمیلی حضور داشتیم که درگیر تحریم، فشار و ترور متعدد بودیم و توانستیم در مقابل تمام دنیا بایستیم.

وی با تاکید بر اینکه ما باید قدردان زحمات جانبازان و آزادگان عزیز باشیم، اظهار داشت: باید به دفاع مقدس به عنوان میراث ارزشمند نگاه کنیم و در حفظ و ترویج فرهنگ دفاع مقدس تلاش کنیم که برگزاری هفته دفاع مقدس یک حرکت نمادین در برجسته سازی این فرهنگ ارزشمند است.

عباسقلی زاده با تشریح جزئیات برنامه های هفته دفاع مقدس، گفت: طبق جلسه ای که با استاندار، رئیس برنامه های هفته دفاع مقدس انجام شد تمامی برنامه ها توسط استاندار به ادارات ذی ربط ابلاغ شد.

وی افزود: در طول سال‌های متمادی شعارهای مختلفی برای هفته دفاع مقدس از جمله «ما می‌توانیم»، «ما روی پای خود ایستادیم» و «ما توانستیم» انتخاب شده بود که امسال اراده بر این شد تا شعار امسال برای هفته دفاع مقدس «ما پیروزیم» باشد که نشات گرفته از تاریخچه ی پر افتخار انقلاب اسلامی است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی، با تقدیر از عملکرد شهرداری تبریز در خصوص احداث و تکمیل موزه دفاع مقدس، اذعان داشت: شهرداری در جهت آماده سازی سخت افزاری موزه کمک فراوانی داشتند که انشاالله تا دو سال آینده تکمیل و راه اندازی می‌شود.

عباسقلی زاده با اشاره به برنامه های فرهنگی و مذهبی هفته دفاع مقدس، گفت: ما با برگزاری هفت شب خاطره در آمفی تئاتر مرکز فرهنگی دفاع مقدس سعی در شناساندن ظرفیت بزرگ شهدا و همچنین تجدید پیمان با آرمان‌های شهدا هستیم.

وی با بیان اینکه «رزمایش عملیات بازسازی بیت المقدس» در تبریز برگزار می شود ، خاطرنشان کرد: در بازسازی این عملیات سعی بر این داریم تا گوشه ای محدودی از زحمات رزمندگان در این عملیات، شبیه سازی شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر حذف نام شهدا از کوچه‌ها و محلات تبریز، ابراز داشت: تعدادی از کارکنان شهرداری خودسرانه نام شهید را در نقاط انگشت شمار حذف کرده بودند که این اتفاق سریعا اصلاح شد که معتقدم این اقدام سهوی سازماندهی نشده ولی از کارکنان شهرداری که در این امر دخیل بودند، قطعا برخورد خواهد شد.

عباسقلی زاده با بیان اینکه در حاشیه موزه دفاع مقدس در پارک شمیم پایداری، خدمات درمانی نیز ارائه خواهیم داد، افزود: در ۳۹ محور گرامیداشت با دویست برنامه در هفته دفاع مقدس میزبان همشهریان و هم استانیان عزیز خواهیم بود.

عباسقلی زاده در خاتمه، عنوان داشت: ۳۰ کتاب در خصوص دفاع مقدس که از سال قبل وعده داده بودیم امسال در این هفته طی هر روز رونمایی خواهد شد.