جامعه باید از دانشگاه هدایت شود
جامعه باید از دانشگاه هدایت شود

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر مشارکت دانشگاهیان و متخصصان در روند تصمیم‌گیری و حل مسائل و مشکلات جامعه، گفت: جامعه باید از دانشگاه هدایت شود.

به گزارش نسل تدبیر، محمدرضا پورمحمدی در جلسه مجمع مشورتی دانشگاهیان و نخبگان استان، اظهار کرد: بسیاری از مسائل جامعه نیازمند نگاه از بیرون و فارغ از رویکردهای اداری و تشریفاتی است و دانشگاهیان و متخصصان توانایی این کار را دارند .

 

وی با اشاره به فعالیت کمیته‌ها و کارگروه‌های مختلف در دستگاه‌های اجرایی، خاطرنشان کرد: با وجود این فعالیت‌ها، کارها آن‌طور که مورد انتظار است پیش نمی‌رود و این نشان می‌دهد که دستگاه‌ها و مدیران ما دچار روزمرگی شده‌اند .

 

پورمحمدی با تأکید بر اینکه حل مشکلات جامعه نیازمند همکاری و هم‌فکری همه متخصصان و صاحب‌نظران است، افزود: برای ایجاد تحول همه باید پای کار بیایند و این موضوع باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود .

 

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه با آغوش باز از نظرات متخصصان، نخبگان و دانشگاهیان استقبال می‌کنیم، افزود: انتظار ما از مجمع مشورتی این است که کارهای جدید و متمایز و راه‌حل‌های امکان‌پذیر برای مشکلات ارائه کند .

 

وی، مجمع مشورتی نخبگان و دانشگاهیان را حلقه اتصال مدیران اجرایی و متخصصان حوزه‌های مختلف دانست و گفت: این مجمع باید محملی برای بیان نظرات و دیدگاه‌های نخبگان باشد .

پورمحمدی همچنین نحوه ارتباط دولت با مردم را مهم خواند و گفت: کارآمد کردن سیستم‌های ارتباطی مردم و دولت و متناسب ساختن انتظارات عمومی با امکانات و توانمندی‌های کشور دو موضوع مهم در این زمینه هستند .

 

استاندار آذربایجان شرقی در پایان با تأکید بر اینکه مجمع مشورتی باید مسائل استان را شناسایی و با اولویت‌بندی نسبت به علت‌یابی و ارائه راهکارهای عملی اقدام کند، افزود: از همه صاحب‌نظران و نخبگان حوزه‌های مختلف برای همکاری با این مجمع دعوت می‌کنیم .

 

اعضای مجمع مشورتی دانشگاهیان و نخبگان استان نیز در این نشست دیدگاه‌های خود را در خصوص نحوه فعالیت این مجمع و همکاری آن با مدیریت اجرایی استان بیان کردند .

این مجمع متشکل از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های استان، جوانان فعال در حوزه‌های کارآفرینی، فناوری و ارتباطات و نمایندگان بخش خصوصی است که به عنوان بازوی علمی مشورتی مدیریت استان تشکیل شده است.

  • منبع خبر : ایسنا