تشکیل کمیته راهبری بازار تبریز/لزوم ممنوعیت نگهداری مواد اشتعال‌زا در بازار
تشکیل کمیته راهبری بازار تبریز/لزوم ممنوعیت نگهداری مواد اشتعال‌زا در بازار

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم ممنوعیت نگهداری مواد اشتعال زا در بازار تبریز اشاره کرد.

به گزارش نسل تدبیر، جواد رحمتی با قدردانی از اقدامات و امکانات نیروهای آتش‌نشانی در اطفاء حریق بر داشتن نظم و مدیریت واحد در بحران‌ها تاکید کرد و استفاده از تجربیات این حادثه به منظور تسریع در عملیات اطفاء احتمالی، دسترسی آسانتر به شیرهای هیدرانت در پشت‌بام و نقشه کامل بازار به همراه دسترسی‌ها و آشنایی کامل با دالان‌ها و تیمچه‌ها را لازم دانست.

وی با بررسی کلی موضوع در زمینه‌های بازسازی و پیشگیری، نقش بازاریان در هر دو زمینه را مهم دانست و اظهار امیدواری کرد با تشکیل کمیته راهبری بازار تبریز و همکاری هیئت امناء شرایط به حالت مطلوب برگشته و شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی گفت: برای حفظ این اثر فرهنگی و تاریخی تبریز باید موارد مخاطره آمیز و خطرناکی که بالقوه ایمنی این اثر را تهدید می‌کند شناسائی، ساماندهی و رفع خطرشود. در این راستا اولویت مسئولان امر را جلب مشارکت مردم در زمینه نگهداری و نگهبانی، انتقال مشاغل پرخطر، ممنوعیت نگهداری مواد اشتعال‌زا در بازار، ساماندهی تاسیسات  و همچنین استفاده ازتجهیزات روز جهت مانیتورینگ دانست.

 در این جلسه شهردار تبریز با گزارش مختصری از عملیات اطفاء با ارائه پیشنهاداتی گفت: نظر کارشناسی علت حریق در چند روز آینده اعلام خواهد شد و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز از آمادگی آن سازمان نسبت به شروع عملیات بازسازی خبر داد.