جوانان، هدف اصلی دشمن هستند/ سختگیری بی‌مورد برای جوانان، ممنوع
 جوانان، هدف اصلی دشمن هستند/ سختگیری بی‌مورد برای جوانان، ممنوع

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه برنامه ریزی صحیح نسبت به جوانان نداشتیم گفت: یکسری سخت‌گیری‌های بی‌مورد درخصوص جوانان انجام داده‌ایم.

به گزارش نسل تدبیر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در جلسه مجمع استادیاران نواحی سپاه استان، با بیان اینکه ، یکی از اساسی ترین اصل ها توجه به نیروی جوانان جامعه است، اظهار کرد: از آنجایی که جوان شاداب و اهل ریسک است به همین علت در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری مخاطب اصلی جوانان هستند.

وی ادامه داد: تعلیم و تربیت و تزکیه و معنویت مسائل بسیار مهمی هستند که باید به آن توجه کرد و در قرآن کریم به موضوع تربیت قبل از تعلیم اشاره شده است که میزان اهمیت آن را در نزد خداوند نشان می دهد.

آل هاشم ادامه داد: جوانان ما هم در اوایل انقلاب، هم در دوران دفاع مقدس و همچنین در تمام عرصه های تولید، سازندگی و حال حاضر حضور فعال داشته اند و درست است که ریزش هایی داشته ایم اما در مقابل رویش های بسیار زیادی را شاهد بودیم، به عنوان مثال شهدای مدافع حرم یا جوانانی که در ایام ماه مبارک رمضان مساجد را پر می کنند از بارزترین نمونه های رویش های انقلاب اسلامی هستند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه، اولآ برنامه ریزی صحیح نسبت به جوانان نداشتیم و ثانیاً یکسری سخت‌گیری‌های بی‌مورد درخصوص جوانان انجام داده‌ایم، خاطرنشان کرد: در تشییع پیکر مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دیدید که چه تیپ هایی از جوانان در این مراسم شرکت می کردند از این رو نباید امروز از جوانان غافل شویم.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: در ارتباط با بحث معنویت ، واقع مطلب این است که اگر در مورد مسائل معنوی و اخلاقیات توجه بیشتری داشته باشیم قطعاً جوانان به راه های صحیح هدایت می شوند و از آنجایی که جوانان به عمل و رفتار و کردار ما نگاه می کنند ای بسا یک برخورد و رفتار و تعامل ما با آنها می تواند مساوی با دهها منبر اثر گذاری داشته باشد.

وی ادامه داد: هم پدر و مادر در تربیت صحیح فرزندان نقش مهمی دارند هم معلمین عزیز، مخصوصاً در دوران ابتدایی که اگر تربیت صحیحی داشته باشند در آینده موفقیت بیشتری را شاهد خواهند بود.

امام جمعه تبریز همچنین در بخش پایانی سخنان خود در مورد مبارزه با فساد نیز گفت: اگر جوانان را درست تربیت کنیم همین جوانان و افراد مبتکر ، برای مبارزه با فساد نیز آماده می شوند و ما باید نسبت به پیشرفت ها و تکنولوژی روز ، جوانان را همراهی کنیم ، دشمن هم به این مسئله توجه کرده و آنها را هدف گرفته است لذا باید مواظب بوده و ذهن جوانانمان را آماده کنیم.