حضور ارس در نمایشگاه آرویک ۲۰۱۹ ارمنستان
حضور ارس در نمایشگاه آرویک ۲۰۱۹ ارمنستان

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس از حضور ارس در نمایشگاه آرویک ۲۰۱۹ ارمنستان خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر؛ صفر شاسفند امروز با اعلام این خبر گفت: سازمان منطقه آزاد ارس با هدف مذاکره با شرکت‌های مطرح و جذب سرمایه گذاری خارجی و مشارکتی در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

وی افزود: تبیین مزیت‌ها و مشوق‌های تولید و صادرات در ارس و بهره مندی شرکت‌های خارجی از هزینه بسیار کم تولید در ارس نسبت به کشورهای همسایه و سایر کشورها و ارائه زمین و حامل‌های انرژی ارزان از اهداف حضور ارس در این نمایشگاه است.

این مقام مسئول بر لزوم عرضه مزیت‌های سرمایه گذاری در محافل و جوامع تخصصی حوزه اقتصاد و صنعت تاکید کرد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری ارس اضافه کرد: بدون شک ارس بهترین شرایط سرمایه گذاری‌های خارجی و مشارکتی و کسب سود چند برابری را دارد و این موضوع موجب فعالیت ده‌ها شرکت خارجی فعال در صنایع پاک و سلولزی و سنگین در شهرک‌های صنعتی ارس شده است.

شاسفند ابراز امیدواری کرد با مذاکرات گروه اعزامی ارس در این نمایشگاه، فصل جدیدی در سرمایه گذاری ها در ارس محقق شود.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه تولیدکنندگان ایرانی با هدف آشنایی با سبک تجارت با کشورهای حوزه قفقاز آشنا شده و بازاریابی می‌کنند، گفت: سرمایه گذاران مختلفی از کشورهای همسایه در ارس فعالیت دارند و تلاش می‌کنیم مراودات اقتصادی با ارمنستان نیز تقویت شود؛ چراکه تنها راه ارتباطی جمهوری اسلامی ایران با ارمنستان در محدوده منطقه آزاد ارس است.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه اوراسیا در ایروان ارمنستان با حضور شرکت‌های ایرانی در حوزه کشورهای cis در تاریخ ۱۴ الی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ برپا می‌شود.

منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران و ۱۳۵ کیلومتری تبریز واقع بوده و طبق ارزیابی‌های دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران، صنعتی ترین منطقه آزاد کشور است. ارس در حالی موفق به کسب تراز تجاری مثبت در سال ۱۳۹۷ شد که تحریم‌های اقتصادی شرایط سختی برای اقتصاد ایران به وجود آورده بود.