درخواست تعطیلی مراکز تجاری و تفریحی تبریز
درخواست تعطیلی مراکز تجاری و تفریحی تبریز

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در حاشیه صد و هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز گفت:اعضای شورای شهر به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا مصوباتی در این خصوص داشتند.

 

صادقزاده در تشریح این جلسه گفت: طرح دو فوریتی  شهرداری تبریز مبنی بر اینکه نظر به وضعیت ویژه ای که در شهر تبریز به وجود آمده و با توجه به اینکه مراکز تجاری و بازار و مجتمع های تجاری که محل جذب مسافر می باشد، به نمایندگی از سوی شهروندان  از مدیران ارشد استانی و کشوری درخواست کردیم  بازار قدیمی و کلیه پاساژ ها و مراکز تجاری و تفریحی بطور کامل تا پایان پنجم فروردین تعطیل شود که با توافق اعضا شورای اسلامی شهر تبریز تصویب شد.

وی ادامه داد: با تصویب اعضای شورا و براساس لایحه شهرداری، با توجه به وضعیت ویژه کشور در شیوع ویروس کرونا کلیه ضوابط و تخفیفات لازم الرعایه در اسفند ماه ۹۸ تا آخر  فروردین ماه عیناً تسری یافت.

وی افزود: همچنین با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر ۱۰ میلیارد تومان برای کنترل بیماری کرونا در اختیار شهرداری تبریز قرار گرفت.

کریم صادقزاده با بیان اینکه یکی از دغدغه های اعضای شورا وضعیت سلامتی و بهداشتی گارگران شهرداری در شرایط کنونی است گفت: بحث خرید ماسک و مواد ضد عفونی حوزه  کارگران خدمات شهری در دستور کارقرار دارد.

در پایان لوایح ارسالی شهرداری بویژه لایحه شهرداری تبریز مبنی بر تجویز مسیرگشایی امتداد خیابان شهید شریفی از محل سه راه بهشتی و تا عکاسی آیدین در فاز اول و همچنین در فاز دوم از عکاسی آیدین تا خیابان مفتح در حوزه منطقه چهار  وده همانا  تملک مغازه‌های سرقفلی آن مناطق بر اساس لایحه ارسالی شهرداری در جهت رفاه وآسایش اهالی تصویب شد.

صادقزاده گفت : با پیشنهاد شهردار تبریز به شورای شهر بخشودگی اجاره بهای کلیه واحدهای تجاری و خدماتی با مالکیت شهرداری شامل مغازه‌ها، سرقفلی، کیوسک‌های شهری و میادین تره‌بار، و شرکت‌های تابع شهرداری، در اسفند و فروردین تصویب شد.