در مقابل عمل انجام‌شده قرار گرفتیم/ باید از بازیکنان جوان استفاده کنیم
در مقابل عمل انجام‌شده قرار گرفتیم/ باید از بازیکنان جوان استفاده کنیم

مربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در نشست خبری پیش از دیدار با ماشین‌سازی گفت: ما مجبوریم از چند بازیکن جوان خود استفاده کنیم. اکنون 9 بازیکن از لیست 25 نفره ما،‌ بازیکنان امید هستند و تلاش می‌کنیم آن‌ها را جایگزین بازیکنان جداشده کنیم.

به گزارش نسل تدبیر، غلامرضا باغ‌آبادی، مربی تیم ماشین‌سازی تبریز در نشست خبری پیش از دیدار این تیم مقابل سپاهان اصفهان اظهار داشت: ما تعطیلی ۳۳ روزه داشتیم اما تیمداری در زمستان آن‌هم در فصل سرد تبریز خیلی سخت است. با توجه به بارش برف و سختی حفظ زمین، از عزیزانی که در بخش خدمات ورزشگاه کار می‌کنند، تشکر می‌کنم. چند روز به خاطر بارش برف مجبور شدیم در سالن تمرین کنیم. در زمستان شرایط تیم‌های شهرهایی با آب و هوای گرم خیلی بهتر از ماست.

مربی ماشین‌سازی افزود: ما نتوانستیم در نیم‌فصل، اردویی برگزار کنیم و در تبریز تمرین کردیم. این موضوع هم سختی‌های خودش را داشت.

باغ آبادی در خصوص جدایی بازیکنان ماشین‌سازی و جبران خلاء آن‌ها در ترکیب این تیم گفت: در این فاصله زمانی کم، ترجیح بر این است که تیم‌ها در نیم‌فصل، بازیکن یا مربی که سلیقه آن‌ها با خودشان همخوانی ندارد،‌ جابه‌جا شوند و این فوتبال حرفه‌ای است. وقتی بازیکنان ما از جای بهتر پیشنهاد دارند، نمی‌توانیم مقاومت کنیم و مسائل اقتصادی هم مزید بر علت می‌شود که بازیکن از جمع ما جدا شود. باشگاه‌های مقصد، پول رضایت‌نامه بازیکن را می‌دهند و ما هم مجبوریم رضایت دهیم.

وی ادامه داد: نمی‌توان بازیکنی را به‌زور نگه داشت، وگرنه ممکن است به این بازیکن لطمه وارد شود. ما تابع مقررات فوتبال حرفه‌ای بودیم. وقتی می‌بینیم باشگاه مقصد، پول رضایت‌نامه بازیکن را پرداخت می‌کند و این بازیکن در این تیم جای پیشرفت دارد، رضایت‌نامه او را صادر می‌کنیم. البته از لحاظ فنی نمی‌توانیم به این زودی‌ها، خلاء آن‌ها را پُر کنیم و این کمبودها را باید در طول زمان رفع کنیم. در این میان به حمایت رسانه‌ها و هواداران نیاز داریم تا بتوانیم از بازیکنان جوان خود به‌عنوان جایگزین استفاده کنیم.

مربی ماشین‌سازی در خصوص همکاری با احد شیخ لاری، سرمربی جدید این تیم خاطرنشان کرد: من پیش‌تر برای شیخ‌لاری بازی کرده‌ام. او زمانی که بازیکن بود، بی‌نظیر و بازیکنی مجرب بود. خوشحالم که با شیخ‌لاری کار می‌کنم و با تمام وجود در خدمت او هستیم. شیخ‌لاری دو هفته است که به تیم اضافه شده و این سرما و بارش برف، ما را از مسائل تاکتیکی دور کرده است. امیدواریم در آینده با مطلوب‌تر شدن آب و هوا، نقایص خود را برطرف کنیم و نتایجی را که تیم در نیم‌فصل اول کسب کرده، تداوم دهیم.

باغ آبادی درباره غایبان این تیم مقابل سپاهان اظهار داشت: محمد مسلمی‌پور مصدوم است. فرید بهزادی کریمی هم از نیم‌فصل اول مصدوم بود و یک هفته است که در تمرینات شرکت کرده است. فکر می‌کنم او تا یک هفته آینده آماده می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که رویکرد ماشین‌سازان برای نیم‌فصل دوم چیست، گفت: هر تیمی دوست دارد در رده‌های بالای جدول قرار گیرد. ما هم باید توانایی‌های خود را بسنجیم. پنجره نقل‌وانتقالاتی ما بسته بود و تمام تیم‌ها جز ماشین‌سازی، خود را تقویت کردند. سپاهان سروش رفیعی، مهدی ترکمان و یک بازیکن خارجی جذب کرد، اما ما نتوانستیم از فرصت نقل‌وانتقالاتی استفاده کنیم.

مربی ماشین‌سازی در پایان گفت: بازیکنان ما، تعصب و غیرت زیادی دارند. آن‌ها تلاش می‌کنیم در تبریز به هیچ تیمی باج ندهیم و با آمادگی تیمی و منسجم‌تر پیش برویم. ما مجبوریم از چند بازیکن جوان خود استفاده کنیم. اکنون ۹ بازیکن از لیست ۲۵ نفره ما،‌ بازیکنان امید هستند و تلاش می‌کنیم آن‌ها را جایگزین بازیکنان جداشده کنیم. ما در مقابل عمل انجام‌شده قرار گرفتیم.