دستگاه‌های دولتی به تجاری سازی ایده‌های فناورانه کمک کنند
دستگاه‌های دولتی به تجاری سازی ایده‌های فناورانه کمک کنند

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که از تمامی دستگاه‌ها انتظار داریم تا به تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه کمک کنند، تاکید کرد: معرفی الگوهای موفق در حوزه تجاری سازی ایده‌ها یکی از اولویت‌های نمایشگاه ربع رشیدی شود.

مجید خدابخش صبح روز شنبه (بیست و یکم مهر) در نشست زون‌های تخصصی علم و فناوری در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: نمایشگاه رینوتکس امسال، ششمین نمایشگاه و کاری ارزشمند، زیربنایی است که در راستای اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود.
وی افزود: این نمایشگاه در شرایط کنونی -که در جنگ اقتصادی هستیم- ضرورت خود را نشان داده است و کم کم از سطح استانی به سطح ملی و بین‌المللی می‌رسد.
وی با تاکید بر این که با اصلاح ذهنیت و نگرش‌ها می‌توان از ظرفیت این نمایشگاه‌ها استفاده کرد، گفت: همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه دانشگاه‌ها می‌توانند در تغییر نگرش و اصلاح ذهنیت نسبت به این موضوع، نقش مهمی را ایفا کرده و به توسعه تجاری‌سازی و فروش محصولات شتاب بیشتری ببخشند.
خدابخش با بیان این که از تمامی دستگاه‌ها انتظار داریم تا به تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه کمک کنند، ادامه داد: وزارت دفاع مشتری خوبی برای این محصولات شده است، اما از سایر دستگاه‌ها نیز انتظار داریم تا از این محصولات استفاده کنند.
وی عنوان کرد: تحریم‌ها در شرایط کنونی باید باعث شود تا از توانمندی‌های داخلی استفاده کنیم، برگزاری نمایشگاهی از قبیل رینوتکس باید باعث ارتباط بیشتر دانشجو، استاد، دانشگاه و صنعت شود.
گفتنی است، امسال ۱۷ زون تخصصی فناوری در ششمین نمایشگاه رینوتکس تبریز حضور دارند.