راه اندازی ۵۰ واحد تولیدی جدید در آذربایجان شرقی طی سال جاری
راه اندازی ۵۰ واحد تولیدی جدید در آذربایجان شرقی طی سال جاری

استاندار آذربایجان شرقی از راه اندازی ۵۰ واحد تولیدی جدید در آذربایجان شرقی طی سال جاری خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر، محمدرضا پورمحمدی شامگاه روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن در تبریز گفت: در سه ماه نخست امسال ۵۰ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۳۶۰ میلیارد تومان و اشتغال مستقیم ۸۰۰ نفر و ۸۰ طرح توسعه واحدهای تولیدی صنعتی با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد تومان در استان راه اندازی شده است.

 

وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های بالای صنعتی و اقتصادی آذربایجان شرقی ابراز داشت: باید از این توانمندی ها در جهت توسعه و پیشرفت منطقه استفاده کرد.

 

پورمحمدی همچنین در ادامه اظهار داشت: این روند با وجود شرایط سخت فعلی اقتصادی انجام می شود و باید با همراهی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی و صنعتی و مدیران همچنان تداوم داشته باشد تا زمینه ایجاد اشتغال برای بیکاران جامعه فراهم شود.

 

وی با تاکید بر اینکه پایش ۱۵۰۰ طرح تولیدی در دست اجرا انجام شده است، گفت: این تعداد واحد تولیدی ۴۵ هزار فرصت شغلی را به دنبال دارد.

 

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مهمترین سرمایه هر منطقه سرمایه نیروی انسانی است، گفت: متولیان توسعه در واقع از مهمترین منابع سرمایه هستند و سرمایه گذاری در پرورش نیروهای متخصص موجب پیشرفت است.

 

پورمحمدی با اشاره به اینکه دانش و نیروی انسانی است که انسان و جامعه را به توسعه سوق می دهد، ابراز داشت: اراده و عزم جمعی نیز از دیگر شاخص های توسعه است و این اراده در آذربایجان شرقی وجود دارد.

  • منبع خبر : مهر