سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز گفت: ما موقعیت‌هایی را از دست می‌دهیم که حسرت این گل نزدن‌ها به دل‌مان می‌ماند.

به گزارش نسل تدبیر،رضا مهاجری پس از تساوی بدون گل تیمش برابر سایپا در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: با توجه به اینکه دو تیم تغییرات زیادی داشتند، ما سعی کردیم بتوانیم با راهکارهایی که در نظر گرفته بودیم، نقاط قوت سایپا را کور کنیم. سایپا روی کارهای ترکیبی توانسته به گل برسد و از نظر فنی تیم قابل احترامی است اما در طول نود دقیقه موقعیتی به سایپا ندادیم. ما موقعیت‌هایی را از دست می‌دهیم که حسرت این گل نزدن‌ها به دل‌مان می‌ماند. بچه‌های ما باید در زدن توپ به سمت چارچوب دقت کنند.

وی افزود: وقتی موقعیت‌ها به گل تبدیل نشود به تیم استرس و فشار وارد می‌شود. در دقیقه ۸۸ داور ضربه‌ای را گرفت که می‌توانست به گل تبدیل شود. اگر تیمی در این دقایق گل بخورد، نمی‌تواند آن را جبران کند. نمی‌دانم داور چرا در اواخر نیمه اول نیز داخل محوطه جریمه خطای دو ضرب اعلام کرد.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در مورد تغییرات در تیمش و از دست دادن موقعیت‌ها گفت: این موضوع به دلیل بی‌تجربگی نبود، شاید استرس باشد. شاید هم بازیکن در طول نود دقیقه ممکن است تمرکز نداشته باشد، در غیر این صورت تبدیل این موقعیت‌ها به گل سخت نبود. وقتی مهدی‌زاده می‌آید و خط عرضی را پشت سر می‌گذارد و در نهایت توپ را به بیرون می‌زند، دلیلش دیگر بی‌تجربگی نیست. کیفیت، اعتماد به نفس و تمرکز نقش زیادی دارند و متأسفانه در این زمینه ضعف داریم. ما باید انگیزه، نظم و انضباط‌مان را حفظ کنیم و به همین دلیل در حال تاوان دادن هستیم. تغییرات در تیم نیز موثر بوده و نتوانستیم ضربات‌مان را به گل تبدیل کنیم.

مهاجری در خصوص اینکه به نظر می‌رسد تیمش دفاع اتوبوسی می‌کند، خاطرنشان کرد: از زمانی که مسئولیت این تیم را قبول کردم، یک بازی بیاورید که دفاع اتوبوسی کرده‌ایم. در بازی با فولاد ۶۰ به ۴۰ مالکیت داشتیم. آنقدر به پیکان فشار آوردیم که پنالتی گرفتیم. برابر استقلال نیز موقعیت‌هایی داشتیم. دفاع کردن ایرادی ندارد و طبیعی است که وقتی توپ را ندارید، دفاع می‌کنید. من حرف شما را قبول ندارم که اتوبوسی دفاع می‌کنیم. در این مدت ثابت کرده‌ایم که اسم‌ها برای ما مهم نیستند. زمانی که نیاز باشد، دست به تغییرات می‌زنیم و اگر هم نیاز باشد، فضا را در اختیار بازیکنان جوان قرار می‌دهیم.

وی در مورد اینکه تیمش بیرون از خانه بهتر بازی می‌کند، گفت: در بازی‌هایی که فضای کمتری در اختیار دارید، باید تلاش بیشتری کنید. تیم ما کامل نیست، نه اینکه بازیکنانم کامل نباشند، بلکه باید برای تقویت تیم رقابت بین بازیکنان را بیشتر کنیم. بحث اصلی من استفاده از موقعیت‌ها و زدن ضربات نهایی است. در برخی دیدارها بیشتر از حریف توپ داخل چارچوب زدیم اما دقت لازم را نداشتیم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در خصوص داوری بازی گفت: علی بای داور امروز جوان بود و فکر کنم یک پنالتی برای ما نگرفت با این حال، داور جوان نیاز به حمایت مربیان دارد. انتظار داریم در بازی‌های حساس پایانی از داوران با تجربه استفاده شود.

مهاجری در مورد عملکرد سعید مهری تصریح کرد: هر یک از بازیکن ما ظرفیت خودشان را دارند. یکی خوب دریبل می‌زند و یکی خوب سر می‌زند. اگر سعید مهری در فضای خوبی قرار بگیرد، قدرت شوتزنی دارد. او برای بار اول است که در لیگ برتر بازی می‌کند.

وی در رابطه با عدم پخش برنامه نود گفت: ضمن احترام به سایر برنامه‌ها، نود برنامه‌ای چالشی بود. همه مربیان بازیکنان و داوران مورد نقد قرار می‌گرفتند و این موضوع باعث می‌شد که همه بیشتر حواس‌شان را جمع کنند. جای نود در بین برنامه‌های تلویزیونی خالی است. امیدوارم نهالی که در ۲۰ سال گذشته کاشته‌ایم، از بین نبریم.