• امروز : چهارشنبه - ۱۸ تیر - ۱۳۹۹
2
خبر/

رفتار مسئولان نسبت به کارگران،شعاری است/اقدامات خانه کارگر، تحسین‌برانگیز است

  • کد خبر : 163439
  • 19 ژوئن 2020 - 12:21
رفتار مسئولان نسبت به کارگران،شعاری است/اقدامات خانه کارگر، تحسین‌برانگیز است
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ساختار مدیریتی تأمین اجتماعی و وابستگی آن به دولت مشکل اساسی آن دانست.
به گزارش نسل تدبیر، علیرضا منادی در حضور جمعی از کارگران بازنشسته در محل ساختمان کانون کارگران بازنشسته تبریز سخن می گفت اظهار داشت: تا زمانی که حکم رییس سازمان تامین اجتماعی از سوی دولت صادر می شود قطعا وی تابع سیاست های دولتی خواهد بود و کارگران و کارگران بازشسته مرحله بعدی را تشکیل خواهند داد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی دخالت دولت را در مباحث مربوط به سازمان تامین اجتماعی یک معضل عنوان کرد و گفت: در شرایطی سازمان تامین اجتماعی بودجه ای از دولت نمی گیرد و تنها وابستگی آن مربوط به همان سه درصد بیمه بیکاری است که سالها هم از پرداخت آن خودداری کرده است این دخالت ها درست به نظر نمی رسد.
وی افزود: کارگران شاغل با پرداخت ۲۷ درصد از حقوق خود در زمان اشتغال به دنبال این بودند که با این سرمایه گذاری در زمان بازنشستگی از حقوق مکفی برخوردار شده و شرمنده خانواده خود نباشند.
منادی به وضعیت کارخانجات شرکت سرمایه گذاری شستا وابسته به تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: زمانی که از این کارخانجات سوال می شود اظهار می دارند زیان ده هستند اما یک بررسی کوچک نشان می دهد هیأت مدیره شرکت¬ها بین آقایان تقسیم مثلا فردی با مدرک تاریخ عضو هیأت شرکت رنگ سازی شده و این قطعا سوء مدیریت به دنبال دارد.
منادی با تأکید بر اینکه در آموزه های دین اسلام جایگاه ویژه برای بزرگان جامعه که کارگران بازنشسته نیز جزء آنها هستند تعریف شده است اظهار داشت: متاسفانه به این بزرگان و مشکلات آنان توجه خاصی نکرده ایم.
وی در ادامه به نقش کارگران در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: متاسفانه با وجود ارزش خاصی به کارگران در دین اسلام داده شده اما همه ما رفتارمان در شعار خلاصه شده است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه از پیگیری های مهندس کریم صادق زاده تبریزی در احداث بیمارستان جدید تأمین اجتماعی در تبریز قدردانی کرد و گفت: جامعه کارگری و بازنشستگی باید قدردان تلاش ایشان در این زمینه باشد و قطعا بنده نیز در ادامه پیگیری ها و همراهی با ایشان در جذب بودجه و اجرایی شده آن تلاش خواهم کرد.
 در ادامه این نشست چند تن ازاعضای هیأت مدیره کانون کارگران بازنشسته تبریز و همچنین تعدادی از کارگران بازنشسته به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
در بخش دیگری از نشست ماهانه جمعی از اعضای کانون بازنشستگان تبریز بیانیه ای توسط ناصر علیزاده خزانه دار وعضو هیئت مدیره کانون قرائت گردیدکه مورد تایید حاضرین قرار گرفت در این بیانیه خطاب به سازمان تأمین اجتماعی و مدیرعامل آن تأکید شده که در حال حاضر کانونهای بازنشستگی به مثابه خاکریز و سدی گردیده و از فشار قشر بازنشسته و مستمر بگیر بر روی سازمان کاسته است ولی این خاکریز بودن تا کی می تواند ادامه داشته باشد؟
هیأت مدیره کانون کارگران بازنشسته تبریز در بخش دیگری از این نامه تأکید کرده است دیگر صبر بازنشستگان و همچنین نمایندگان آنها در هئیت مدیره کانونها به سر رسیده است دیگر تاب تحمل از کف همگان رخت بر بسته است در صورتیکه آتشفشان فرو بسته این مظلومان فوران نماید دیگر هیچ چیز و هیچ خاکریزی جلو دارشان نخواهد بود و برای احقاق حقوق پایمال شده و چپاول شده خود بپا خواهند خاست.
 در بخش پایانی این نامه از مسو لان رده بالای کشور خواسته شده تا عاجلاً اقدامی نموده و کارگران بازنشسته را هم مربی خارجی فوتبال حساب کنید و از ذخایر ارزی که برای ایشان پرداخت نمودید به ما هم ارزانی نمائید مگر چه می‌شود؟ این سفره رنگین منابع سرشار تامین اجتماعی محلی برای بهره مندی عده ای خاص گردیده ما راهم ازخرده برکات آن متنعم سازید.
لینک کوتاه : https://nasletadbir.ir/?p=163439

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.