حداقل و حداکثر قیمت بلیط تبریز- مهران
 حداقل و حداکثر قیمت بلیط تبریز- مهران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از اختصاص 330 دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی زائران اربعین در استان خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر، اروجعلی علیزاده اظهار داشت: امسال ۳۳۰ دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی و رساندن زائرین متقاضی حضور در اربعین حسینی به مقصد کربلا، از تبریز به مرز ایران و عراق اختصاص یافته است. در صورت استقبال و افزایش تقاضا ۲۵۰ دستگاه اتوبوس رزرو نیز برای این منظور پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده است.

افزایش ۱۵ درصدی ناوگان اعزامی به مهران نسبت به سال گذشته

وی با تاکید بر افزایش ۱۵ درصدی تعداد این ناوگان در مقایسه با سال گذشته اضافه کرد: سال گذشته ۲۸۰ دستگاه برای این منظور در استان اختصاص یافته بود که این این برنامه‌ریزی ۱۷ هزار نفر از زائرین کربلای معلی آذربایجان‌شرقی در ایام اربعین حسینی سال گذشته از طریق ناوگان یاد شده جابه‌جا شده‌اند.

علیزاده در مورد پیش‌بینی‌های و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای امسال نیز اذعان داشت: امسال پیش‌بینی شده که بین ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر با استفاده از ناوگان اتوبوسی اختصاص یافته جابه‌جا شوند که در سطح استان و ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان پتانسیل ارائه خدمات به ۴۰ هزار زائر نیز وجود دارد.

این مقام مسئول در حوزه حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: قیمت‌های اتوبوس‌های اختصاصی برای این منظور به هیچ عنوان افزایش نیافته و نرخ‌های مصوب سال ۹۸ است بطوریکه کرایه هر نفر مسافر اتوبوس از تبریز تا مهران بین ۵۱۰ هزار تا یک میلیون ریال و از تبریز تا کرمانشاه نیز ۵۱۰ تا ۸۶۰ هزار ریال و براساس نوع اتوبوس‌ها مصوب شده است.

مردم، تخلفات را گزارش کنند

وی در پاسخ به خبرنگار ما در مورد نحوه نظارت بر ارائه خدمات و کرایه دریافتی از سوی اتوبوس‌های اختصاصی به این منظور تصریح کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از طریق تیم‌های بازرسی که در ترمینال تبریز، مرز مهران و در آزاد راه بستان آباد مستقر کرده بر این مضوع اشرافیت داشته و همچنین شهروندان نیز می‌توانند هرگونه تخلف را ۲۴ ساعته با استفاده از  تلفن گویای ۱۴۱ و همچنین سامانه مدیریت خدمات شهروندی “شهراه” به حوزه راهداری اطلاع دهند.

به گفته علیزاده برنامه‌ریزی برای بازگشت زائرین استانی از عراق نیز با توجه به انبوه زائرین که در پایان مراسم اربعین حسینی از عراق به مرز مراجعه خواهند کرد صورت گرفته، بطوری که ۱۷۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال مسافران آذربایجان‌شرقی صرفاً از مرز مهران به کرمانشاه محیاء شده تا از ازدحام و بوجود آمدن مشکل برای زائرین این مراسم معنوی جلوگیری شود.

گزارش فارس حاکی است، امسال حضور ۱۰۰ هزار زائر اربعین حسینی از آذربایجان‌شرقی پیش‌بینی شده که تا به امروز نزدیک به ۶۷ هزار نفر برای حضور در این مراسم ثبت‌نام کرده‌اند.