سوال از رئیس جمهور خیلی پیش‌تر از اینها باید صورت می‌گرفت
سوال از رئیس جمهور خیلی پیش‌تر از اینها باید صورت می‌گرفت

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: مردم در یک محدوده زمانی بخش عمده ثروت خود را به دلیل سوءمدیریت‌ها از دست داده‌ و دچار معضلات اقتصادی شده‌اند که بر این اساس نمایندگان مجلس وظیفه شناسایی عاملان مشکلات را دارند.

احمدعلیرضا بیگی اظهار کرد: اگر بنا بر این است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی حرف مردم را بزنند، پس حق سوال از هر فردی را نیز دارند.

وی افزود: واقعیت این است که بخش عمده مشکلات کشور به علت سوءتدبیر و عدم پیش‌بینی و آینده‌نگری دولت اتفاق افتاده است و در کل دولت نتوانسته قدر منابع گران‌قیمت ارزی را بداند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه متاسفانه ملت شریف ایران در یک محدوده یک ساله ۸۰ درصد ثروت خود را بدون اینکه خودشان بخواهند، از دست‌ داده‌اند، گفت: اگر ما نمایندگان همین ملت هستیم باید مسببان و عاملان این نوع سوءمدیریت‌ها را شناسایی کرده و مطالبه‌گری کنیم.

وی اضافه کرد: دولت به عنوان بازیگر اصلی صحنه اقتصادی موظف است که پاسخگوی نمایندگان مردم در مجلس باشند چراکه ملت تمام ثروت، مال، جان و منابع کشور خود را در اختیار دولت برای مدیریت گذاشته است تا آنها نیز با مدیریت اسباب امیدواری شوند و اگر چنین موضوعی اتفاق نمی‌افتد، باید نمایندگان وارد گود شده و عاملان را بازخواست کنند.

بیگی خاطرنشان کرد: ملت ایران بخش بزرگی از ثروت خود را بدون اینکه نقشی داشته باشند، از دست داده‌اند؛ از این‌رو نمایندگان مجلس وظیفه دارند تا مقصر اصلی را یافته و کاری کنند علامت سوال‌هایی که در رابطه با امانت‌داری دولت ایجاد شده، رفع شود و یا اختیارات در دست افراد وفادار به مردم و مال آنها قرار گیرد.

وی در پایان گفت: طرح سوال از رئیس‌جمهور نه تنها سیاسی نیست بلکه یک امر ضروری نیز است و باید از خیلی وقت پیش انجام می‌گرفت.