فوت ۱۰ درصد مبتلایان کرونا در استان/ سیزده به در را در خانه بمانید
فوت ۱۰ درصد مبتلایان کرونا در استان/ سیزده به در را در خانه بمانید

استاندار آذربایجان شرقی از تمام مردم استان خواست برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا و ریشه کن کردن این بیماری در کمترین زمان ممکن، در روزهای تعطیل پیش رو در خانه های خود بمانند و اصول بهداشتی و خودمراقبتی را رعایت کنند.

به گزارش نسل تدبیر، دکتر محمدرضا پورمحمدی در برنامه رادیویی یاز نغمه سی با تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از تمام دست اندرکاران مقابله با بیماری کرونا در استان، گفت: بر اساس آخرین آمار، تعداد مبتلایان قطعی کرونا در استان، یک هزار و ۳۶۵ نفر است و متاسفانه از این تعداد ۱۳۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: تمام دستگاه های مسئول به صورت شبانه روزی برای ریشه کن کردن این بیماری در تلاشند و بر همین اساس، شیوع این بیماری در استان، تحت کنترل است.

پورمحمدی ادامه داد: البته تحت کنترل بودن بیماری، به معنای بازگشت شرایط به حالت عادی نیست و از تمام مردم استان انتظار داریم که همچنان توصیه های بهداشتی و درمانی را جدی گرفته و جز در موارد ضروری از منازل خود بیرون نیایند.

 استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه وضعیت آینده بازخوردی از رفتار امروز ماست، تصریح کرد: بی توجهی برخی افراد به توصیه های بهداشتی و درمانی در روزهای پایانی سال گذشته و حضور در اماکن پرتجمع باعث شد که افزایش مبتلایان به کرونا را در استان شاهد باشیم.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بر اساس پیش بینی سازمان بهداشت جهانی، ۲۵ فروردین، دوره پیک این بیماری خواهد بود و به احتمال زیاد، پس از این بازه زمانی، شاهد سیر نزولی بیماری در استان و کشور باشیم، به شرطی که مردم نیز همکاری و رعایت کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت استان آذربایجان شرقی در مقایسه با برخی استان های دیگر، حاکی از روندی کنترل شده است، ادامه داد: استان ما از لحاظ آمار مربوط به تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا، رتبه نهم و به لحاظ ابتلا به این بیماری در هر ده هزار نفر، رتبه هفدهم کشور را دارد.

وی، خودمراقبتی و مراقبت اجتماعی را تنها راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا برشمرد و ادامه داد: طرح فاصله گذاری اجتماعی همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده و ضدعفونی کردن فضاهای شهری و عمومی نیز در قالب رزمایش دفاع بیولوژیکی و اقدامات شهرداری ها در حال انجام است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تعطیلات آخر هفته جاری، گفت: انتظار داریم تمام مردم، توصیه های بهداشتی و درمانی را جدی گرفته و در روزهای تعطیل پیش رو از منازل خود بیرون نیایند.

پورمحمدی ادامه داد: تمام پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها و سایر اماکن تفریحی استان به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل و هرگونه تجمع در اماکن مزبور و برپایی چادر و کارهایی از این قبیل، ممنوع است.