شروع کردن لیگ برتر در شرایط فعلی، تنها بازی کردن با جان انسان‌هاست
شروع کردن لیگ برتر در شرایط فعلی، تنها بازی کردن با جان انسان‌هاست

مربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز گفت: شروع کردن لیگ برتر در شرایط فعلی، تنها بازی کردن با جان انسان‌هاست و قرار نیست برای نشاط اجتماعی از جان انسان‌ها مایه بگذارند و آن‌ها را درگیر این ویروس کُشنده کنند.

به گزارش نسل تدبیر، یوسف بخشی زاده در خصوص احتمال آغاز دوباره لیگ برتر، اظهار کرد: اگر لیگ برتر در این شرایط برگزار شود، بنده نه در تمرینات شرکت خواهم کرد و نه به مسابقات خواهم رفت. اعتقاد دارم که این فوتبال ارزش به خطر انداختن جان عزیزانم را ندارد و نمی‌خواهم برای نشاط اجتماعی یا عقده قهرمانی برخی‌ها، جان مادر پیر و خانواده‌ام را به خطر بیندازم .

مربی ماشین سازی در خصوص اینکه در صورت برگزار نشدن لیگ، تکلیف قهرمانی آن چه خواهد شد، گفت: شاید آقایان یادشان نباشد ولی در سال ۷۴ من بازیکن بهمن بودم و شش بازی به انتهای لیگ مانده بود و ۱۳ امتیاز از تیم دوم جدول بیشتر داشتیم، ولی اتفاقاتی افتاد که این تیم قهرمان نشد و حالا شما چگونه می‌خواهید با ۹ بازی کمتر و ۱۰ امتیاز اختلاف یک تیم را قهرمان لیگ کنید؟ قهرمان در هفته آخر و بعد از صورت پایان بازی‌ها مشخص می شود.

بخشی‌زاده ادامه داد: آن‌هایی که می‌خواهند در هر شرایطی جام قهرمانی به کلکسیون خود اضافه کنند و جان انسان‌ها برایشان مهم نیست، پیشنهاد می‌کنم از منیریه چند کاپ بگیرند رویش بنویسند کرونا آمد و شما قهرمان شدید! بدهند آنها بگذارند در کلکسیون خود، این کاپ‌ها و این مدال ارزش آن را ندارد که به خاطر آن قاب عکس عزیز از دسته رفته را در کنار آن داشته باشی.

مربی ماشین‌سازی تأکید کرد: برای بازی لیگ برتر یک تیم از شمال کشور راهی جنوب کشور می‌شود و تا رسیدن به استادیوم محل بازی چندین اتوبوس عوض می‌کند و حداقل یک پرواز دارد و یک هتل درگیر آن است. اینگونه نیست که بگوییم ۵۰ نفر بازیکن و مربی می‌روند استادیوم و بازی می‌کنند و به آنها هم می‌گوییم گل زدند یکدیگر را بغل نکنند و تمام! ما در جامعه برای تهیه یک ماسک استاندارد و بهداشتی مشکل داریم ولی لیگ خود را با لیگ‌های بزرگ جهان مقایسه می‌کنیم! با طراحی پروتکل‌های بهداشتی نمی‌توان لیگ برتر را بدون خطر ابتلا به کرونا برگزار کرد.

  • منبع خبر : ایسنا