شکسته شدن چرخه کرونا با تعطیلی کلیه ادارات/دوماه کمک هزینه به خانواده ها بدهند
شکسته شدن چرخه کرونا با تعطیلی کلیه ادارات/دوماه کمک هزینه به خانواده ها بدهند

مساله‌ای که درباره آن باید زودتر تصمیم‌گیری قاطعی صورت گیرد، مساله منع رفت ‌و آمد و تعطیلی کلیه ادارات و سازمان‌ها و همچنین بخش خصوصی است تا چرخه انتقال کرونا شکسته شود.

به گزارش نسل تدبیر، سیده فاطمه حسینی درباره وضعیت کنترل کرونا عنوان کرد: ظرفیت شبکه درمان ما به شکلی است که در صورت تداوم شیب صعودی بالای شیوع، پاسخگو نخواهد بود.

وی اضافه کرد: نباید اجازه دهند که دیر شود و هرچه سریع تر این تصمیم را بگیرند. تصمیم تعطیلی مدارس هم با فشارهای مجلس عملی شد. خواهش ما این است که تعطیلی به شکل گسترده تر در شهرهایی که درگیر ویروس کرونا هستند صورت بگیرد تا ظرفیت کادر درمانی و پزشکی و تجهیزات پاسخگوی مبتلایان باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه جان کادر درمانی به دلیل نبود امکانات و شیوع بالا و گستردگی ویروس در خطر است افزود: مواردی که هنوز تعطیل نشده اند و فعالیت دارند کم نیستند و درخواست عاجزانه از مردم صورت می گیرد که در خانه ها بمانند و خارج نشوند ولی در کشور دیگری می بینیم که در کل کشور تردد غیرضرور منع جدی می شود که این تصمیم اگر دیرتر صورت بگیرد جان افراد بیشتری در خطر خواهد بود و هزینه های بیشتری را به کشور، مردم و کادر درمان تحمیل خواهد کرد.

حسینی اضافه کرد: برای جبران حداقلی فشار اقتصادی بر خانوارها علی الخصوص دهک های کم درآمد جامعه، پرداخت کمک هزینه جبرانی در سطح یک یا دو ماه ضروری است. تنها راه شکستن این چرخه، ماندن افراد در منازل و منع آمد و شد است که باید در کنار اعمال محدودیت، حمایت مالی از مردم هم صورت پذیرد.