ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین برای مقابله با خطر کم‌آبی
ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین برای مقابله با خطر کم‌آبی

فرماندار هریس با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، گفت: باید از طریق توجه به فناوری و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر راه حلی برای مشکلات آبی شهرستان ها یافت.

به گزارش نسل تدبیر، علیرضا خاکپور در گفت و گو با خبرنگاران، عنوان کرد: به خاطر وضعیت شهرستان هریس از نظر تجربه بلایای طبیعی مثل زلزله و مشکلات آبی، اهمیت توجه به فناوری های نو برای مقابله با این پدیده ها دوچندان شده است.

وی در رابطه با خطر کم آبی در شهرستان هریس گفت: هریس نیز همانند سایر شهرستان ها در معرض خطر کم آبی قرار دارد و ارائه برخی طرح ها و روش های جدید برای کاهش مصرف آب و فناوری های نوین درخصوص مصرف آب بسیار برای ما ارزشمند است.

فرماندار هریس تاکید کرد: موضوع استفاده بهینه از آب و جلوگیری از هدررفت آن در شهرستان هریس از طریق تلاش برای گسترش محصولات گلخانه ای برای بهره وری بیشتر از آب و سایر انرژی ها مثل گاز و برق در حال انجام است.

خاکپور با بیان اینکه نیاز است از فناوری ها و ابداعات جدید در حوزه های مختلف استفاده شود، گفت: اختراعات و فناوری هایی در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده اند که باید به آنها توجه شده و برای توسعه و عملی شدن آنها برنامه ریزی کنیم.

فرماندار هریس ابراز کرد: در برخی از غرفه های نمایشگاه رینوتکس هفتم طرح هایی برای استفاده بهینه از انرژی های تجدیدپذیر دیدم که بسیار امیدبخش است.