ضرورت اعمال سیاست‌های سختگیرانه/تمرکز صرف صداوسیما به مشکلات آمریکا!
ضرورت اعمال سیاست‌های سختگیرانه/تمرکز صرف صداوسیما به مشکلات آمریکا!

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر تعطیلی مانند سایر کشورها اجرایی نشود، سلامتی قشر عظیمی از جامعه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و مسائل اجتماعی و امنیتی بدنبال خواهد داشت.

به گزارش نسل تدبیر، شهاب الدین بیمقدار در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت پیگیری و اجرای صحیح دستوراتستاد مقابله با کرونا، بیان کرد: متاسفانه دولت آنطور که باید در اجرای تصمیمات ستاد مقابله با کرونا محکم نیست.

امروز ما شاهد فعالیت بانک ها و اداره ها هستیم و خود این امر باعث می شود تا مردم از خانه ها بیرون آمده و باوسایل شخصی یا عمومی در سطح شهرها تردد کنند که این امر در شرایط کنونی نگران کننده است.

وی در ادامه اظهار کرد: بنده در نامه ای به معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز اعلام کردم که با این روند به اقتصاد ضربهسنگین تری وارد می شود.

رهبران تمام کشورها سلامت مردم را در اولویت قرار داده و سیاست های سختگیرانه ای را برای مهار این ویروس بهاجرا گذاشته اند.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: متاسفانه صدا و سیما نیز تمرکز خود را بر روی مشکلات مردم آمریکا واروپا گذاشته است در حالی که باید به تبیین دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا برای مردم بپردازد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه تاکید کرد: اگر تعطیلی مانند سایر کشورها اجرایی نشود،سلامتی قشر عظیمی از جامعه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و مسائل اجتماعی و امنیتی بدنبال خواهد داشت. بهعنوان مثال اگر کارگران یک کارخانه بفهمند که ۱۰۰ نفر در آنجا مبتلا شده و ۱۰ نفر مرده اند آیا حاضرند بر سرکارحاضر شوند؟ اجرای طرح تعطیلی همگانی برای دولت هزینه دارد که می توان از منابع ستاد اجرایی فرمان امام،آستان قدس، بنیاد مستضعفان، صندوق توسعه ملی و حتی حقوق ماهانه نماینده ها استفاده کرد.

بیمقدار در پایان خاطرنشان کرد: با اجرای سیاست های نیم بند نمی توان جلوی شیوع این ویروس را گرفت. تنها راهحل اجرای سیاست های قاطعانه است. اگر تعطیلی را جدی نگیریم اقتصاد بیش از این ضربه خواهد خورد. از سویدیگر نظر کارشناسان و متخصصان این حوزه باید در اولویت باشد و با جدیت دنبال شود