ضرورت ورود به مشکلات ماشین‌سازی/ تولید ۲۰ میلیون لیتر مواد ضدعفونی در استان
ضرورت ورود به مشکلات ماشین‌سازی/ تولید ۲۰ میلیون لیتر مواد ضدعفونی در استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خواستار ورود وزارت صمت برای حل اساسی مشکلات کارخانه ماشین‌سازی تبریز شد.

به گزارش نسل تدبیر، علی جهانگیری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، گزارش عملکرد کارگروه تسهیل و رفعموانع تولید استان و همچنین برنامه‌های حمایت از اصناف و تولیدکنندگان آسیب‌دیده از کرونا را تشریح کرد و گفت: برخی از واحدهای مهم استان همچون ماشین سازی تبریز، مشکلاتی دارند که امیدواریم با ورود وزارت صمت،شاهدرفع مشکلات این شرکت و بازگشت فعالیت آن به شرایط عادی باشیم.

علی جهانگیری با بیان اینکه به‌رغم مشکلات ناشی از کرونا، هیچ واحد تولیدی در استان، تعطیل نشده و هیچکارگری،تعدیل نشده است، ادامه داد: بیش از ۴۰ واحد تولیدی در حال تولید اقلام و مواد ضدعفونی الکلی و غیرالکلیهستندکه علاوه بر تامین نیاز استان، توانایی تامین نیاز استان های دیگر را هم داریم.

جهانگیری از واردات دو میلیون لیتر الکل به استان خبر داد و افزود: تا به امروز بیش از ۲۰ میلیون لیترموادضدعفونی کننده الکلی و غیرالکلی در استان تولید شده است.

برخی از مدیران استان و فعالان بخش خصوصی نیز در این جلسه به بیان مسائل و مشکلات اقتصادی استانودیدگاه‌های خود در خصوص راهکارهای رونق تولید و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی پرداختند