ضرورت پاسخگویی الکترونیکی به مردم توسط دستگاه‌های دولتی در دوران کرونا
ضرورت پاسخگویی الکترونیکی به مردم توسط دستگاه‌های دولتی در دوران کرونا

رییس کمیته بهداشت محیط ستاد مقابله با بیماری کرونا استان بر رعایت پروتکل های بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال کرونا تاکید کرده و خواستار همکاری همه جانبه مردم و تمامی دستگاه های مسئول برای تحقق این هدف شد.

 به گزارش نسل تدبیر، جواد رحمتی در جلسه کمیته بهداشت محیط ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا بااشاره بر اهمیت افزایش فعالیت های اقناعی برای افزایش رعایت مسائل بهداشتی و در خانه ماندن از سوی مردم گفت: متاسفانه برخی از مردم پس از روز سیزده بدر به روال عادی زندگی خود بازگشته و پروتکل های بهداشتی و ایمنی رانادیده گرفتند.

 وی با اشاره به همکاری خوب مردم استان در روز سیزده بدر و پرهیز از حضور در پارک ها و تفرجگاه های پرازدحامعنوان کرد: بی توجهی به رعایت مسائل بهداشتی، روند کنترل بیماری و قطع زنجیره این ویروس را با مشکل مواجهخواهد کرد که امیدواریم در روزهای آتی شاهد همکاری و همراهی هرچه بیشتر مردم استان برای ریشه کن کردن اینبیماری از استان و کشور باشیم.

وی با قدردانی از اتحاد بوجودآمده در بخش های مختلف کشور برای مقابله با بیماری کرونا ابراز کرد: خوشبختانهعلی رغم برخی  کمبودها و انتقادات، اقدامات بسیار خوبی برای مقابله با این بیماری انجام شده است  که باید در کنارآن به موضوعاتی همچون استفاده از زیرساخت های الکترونیکی برای پاسخگویی به ارباب رجوع و برگزاری جلساتکاری، بیشتر بهره جست.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و رییس کمیته بهداشت محیط ستاد مقابله با کرونا استان از تمامی دستگاههای اجرایی خواست که با استفاده از زیرساخت های الکترونیکی خود، پاسخگویی فیزیکی به اقشار مختلف مردم رابه کمترین میزان ممکن برسانند.

 رحمتی از تلاش شبانه روزی بسیجیان در همکاری با نهادهای مختلف برای ضدعفونی معابر و خیابان ها، تولیدماسک و سایر اقلام بهداشتی و همچنین خدمت رسانی در بخش های دیگر نیز قدردانی کرد.

 علیخانی، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری نیز در این جلسه با اشاره به بخش مهمی از عملکرد شهرداراناستان در ارتباط با مقابله با بیماری کرونا افزود: خوشبختانه نزدیک به دو ماه است که عملیات ضدعفونی شهرها وسایر اقدامات بهداشتی و احتیاطی در تمامی شهرهای استان در حال اجراست.

وی با تاکید بر پرهیز از هرگونه حرکات نمایشی و اقدامات پوپولیستی به بهانه کرونا عنوان کرد: این قبیل کارهااعتماد عمومی را خدشه دار کرده و  برآیند مناسبی در جامعه نخواهد داشت.

 وی همچنین خواستار  تدوین دستورالعمل مشخصی در ارتباط با نحوه ضدعفونی کردن معابر در استان برای پرهیزاز هرگونه ورود خسارات به محیط زیست شد.

هنربر؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری و سرهنگ گلمحمدزاده، معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا نیز در این جلسهبه بیان آخرین اقدامات انجام شده استان در مورد طرح ملی بسیج همگانی برای مقابله با بیماری کرونا ویروسپرداختند.