طرح ضیافت الهی در اماکن مذهبی استان آذربایجان شرقی برگزار می شود
طرح ضیافت الهی در اماکن مذهبی استان آذربایجان شرقی برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی از سوی این اداره کل در اماکن مذهبی و امامزاده های استان اجرا می شود.

به گزارش نسل تدبیر؛ حجت الاسلام علی مصائبی افزود:این طرح به منظور غنا بخشیدن به عبادت های مومنان در این ماه الهی از اول رمضان در مساجد، حسینیه ها، تکایا و امامزاده های استان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح مساجد، امامزاده ها و اماکن متبرکه برای حضور مومنان غباروبی شده است، اظهار داشت: اجرای برنامه های تبلیغی، پاسخگویی به مسائل شرعی و شبهات مردم و بیان احکام معرفتی در اماکن مذهبی و امامزاده ها از برنامه های این طرح است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: ترتیل خوانی قرآن در امام زادگان از جمله امامزاده سیدحمزه و مصلی اعظم امام خمینی(ره) و تفسیر و بیان مباحث قرآنی از سوی آیت الله علوی و آیت الله موسوی از علمای قم در امامزاده سید حمزه و سید محمد مراغه و مصلی امام خمینی تبریز از دیگر برنامه های این طرح است.

حجت الاسلام مصائبی، برگزاری مراسم های ویژه در امامزاده ها در شب های قدر و پخش زنده برنامه «اوباشدانلیق» از امامزاده سید حمزه(ع) را از برنامه های طرح ضیافت الهی اعلام کرد.

وی گفت: برپایی سفرهای افطاری ساده در امامزاده ها و اجرای نیت واقفان در شب های قدر برای اطعام و احسان نیازمندان هم در طول ماه مبارک رمضان انجام می شود.

حجت الاسلام مصائبی افزود: در مساجد هم برنامه های مختلفی با حضور علمای دینی و امامان جماعت در سه وعده نمازهای صبح، ظهر و شام برگزار و به شبهات، مسائل شرعی و احکام مردم پاسخ داده می شود.

وی برگزاری کرسی های تلاوت و دعوت از قاریان بین المللی را از مهمترین برنامه های طرح ضیافت الهی در استان اعلام کرد.

حدود ۸ هزار بقعه متبرکه و مسجد در آذربایجان شرقی وجود دارد.